Novosti online

Рукометаши Србије изборили пласман на Европско првенство

Рукометна репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство 2020. године у Шведској, Норвешкој и Аустрији, пошто је у хали Спенс победила Швајцарску са 32:31 (19:17).

Србија је до пласмана на Европско првенство дошла као трећепласирана у Групи два и освојена три бода против против Хрватске и Швајцарске.

Екипу Ненада Перучничића до данашње победе предводио је Богдан Радивојевић са осам голова, док је исто толико у селекцији Швајцарске постигао Ник Томинек.

У врло динамичном првом полувремену, Швајцарска је често била у предности, али је Србија у последњих десетак минута стигла до преокрета.

Одлично је тим Ненада Перуничића играо у наставку, постепено увећавао предност, да би 50. минуту имао и предност од пет голова. Уследио је ипак пад у игри Србије, што је Швајцарска искористила, изједначила, чак и преокренула.

Домаћин је ипак уз подршку 5.000 гледалаца успео да у самом финишу, односно 21 секунди пре краја да дође до преокрета, а одлучујући погодак постигао је Немања Зеленовић, преноси Бета.