Рукометашице се пласирале на Европско првенство

Рукометашице Србије одиграле су у Краљеву нерешено против Чешке 28:28 (15:15) у четвртом колу квалификација за Европско првенство које ће бити одиграно у Шведској. Наша репрезентација овим „ремијем” се пласирала на шампионат Старог континента.

При резултату 6:5 за противнице Јована Стоиљковић је скривила седмерац и том приликом је искључена на два минута. Голом Мале са седам метара Чешка је први пут повела са два поготка предности, а затим је стекла и плус четири (10:6). Тада су наше заиграле чвршће у одбрани, а Поп-Лазић и Крпеж-Шлезак, које су се до тада једине у нашој репрезентацији „уписале“ у листу стрелаца, придружила се Тамара Георгијев. Њих три су биле заслужне за серију наше репрезентације од 3:0 којом су стигле на гол заостатка (11:12).

Велика борба настављена је и у другом полувремену. Код противница се посебно истицала голман Барбара Раникова која је правила велике проблеме нашим рукометашицама. Чехиње су прве стекле плус два (23:21). Тада је Крпеж-Шлезак смањила голом из седмерца, а затим је постигла погодак и за изједначење (23:23). Наше су одлично искористиле играча више и серијом 3:0 успеле да преокрену резултат поготком Тамаре Георгијев (24:23).

При резултату 25:24 Јована Рисовић је успела да одбрани зицер противничкој рукометашици које су у том тренутку имале играчицу више, а затим је Крпеж-Шлезак поготком са седам метара довела наш тим на плус два (26:24). Стелнерова је у финишу изједначила на 28:28. Наше су имале последњи напад, а Крпеж-Шлезак, која је до тада постигла седам голова из седмераца, промашила је са седам метара двадесетак секунди пре краја.

СРБИЈА: Чолић, Георгијев 6, Качаревић, Крпеж-Шлезак 9, Лишчевић, Николић, Обрадовић 1, Петровић, Поп-Лазић 7, Радојевић, Радосављевић 2, Рисовић, Штевин, Стоиљковић 1, Трифуновић, Живковић 2.

ЧЕШКА: Адамкова, Хрбкова 5, Јаноускова, Јерабкова 1, Кечликова 1, Кнедликова 2, Кордовска 4, Лузумова 2, Мала 4, Милнерова 1, Раникова, Руцкова 1, Рисанкова, Салцакова 4, Сатрапов, Стелнерова 3.