BG

Sjajni Novak Đoković savladao Dimitrova i Raonića u istom danu, u polufinalu Sinsinatija čeka ga Čilić

Novak Đoković pobedio je Kanađanina Miloša Raonića sa 2:1 po setovima (7:5, 4:6, 6:3) u četvrtfinalu mastersa u Sinsinatiju.

Protivnik najboljeg srpskog tenisera u polufinalu biće hrvatski teniser Marin Čilić.

Đoković ce imati priliku da prvi put trijumfuje na Mastersu u Sinsinatiju koji jedini do sada nije osvajao.

Time bi postao prvi teniser kome je to poslo za rukom.

Novak Đoković je i treći meč na ovogodišnjem turniru u Sinsinatiju dobio nakon tri odigrana seta.

Srpski teniser je pokazao zavidnu fizičku pripremu, pošto je u istom danu dovršio Dimitrova i potom u tri seta bio bolji od veoma nezgodnog Raonića.

Prvi set Đoković je osvojio nakon što je uspeo znatno manje da greši od rivala, koji je imao čak sedam duplih servis grešaka u tom delu igre.

Novak je u završnici seta uspeo da veže nekoliko gemova i isti osvoji nakon nešto više od sat vremena tenisa.

Raonić je rano u drugom setu stigao do brejka, koji je uspeo da odbrani do kraja seta.

Pokušavao je u nekoliko navrata Novak da vrati brejk, ali je fantastičnim servisima kanadski teniser crnogorskog porekla uspeo da zadrži svoj servis.

I treći set je počeo na isti način, rani brejk Raonića, ali ovoga puta je Novak već u narednom gemu uspeo to da anulira.

Pri vođstvu od 4:3, Đoković stiže do brejka, koji je prelomio meč, da bi ubrzo potom Novak sigurno servirao i došao do više nego zaslužene pobede, nakon dva sata i 32 minuta igre.

Protivnik srpskog tenisera u polufinalu biće Hrvat Marin Čilić, koji je u drugom četvrtfinalu bio bolji od Karenja-Buste sa 2:0 u setovima.

Švajcarac Rodžer Federer savladao je sunarodnika Stana Vavrinku posle preokreta 2:1 i plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju.

Drugi reket sveta je bio bolji od trenutno 151. Vavrinke sa 6:7(2), 7:6(6), 6:2 i time zakazao meč za finale sa Belgijancem Davidom Gofanom.

Gofan je u  četvrtfinalu savladao Huana Martina del Potra.

Vavrinka, koji se polako vraća u staru formu, pružio je sjajan optor sedmostrukom osvajaču Sinsinatija. U prvom setu su oba tenisera čuvala servise, s tim što je Rodžer pri vođstvu 6:5 imao dve brejk i set lopte.

Ipak, Vavrinka je spasao obe i odveo set u taj brejk, gde je odličnom igrom dozvolio Federeru samo dva poena.

I u drugom je viđeno malo prilika za brejk.

Jedinu brejk loptu propustio je Federer kod rezultata 5:5.

U taj brejku je brzo stekao prednost od 3:1, Vavrinka je uspeo da se vrati i izjednaci, ali je onda iskusniji Švajcarac mini brejkom i poenom na servis osvojio set.

Na početku trećeg seta došlo je do prekida zbog kiše, da bi u nastavku Federer uspostavio dominaciju i posle 2:2 u gemovima uzeo naredna četiri za trijumf.