Sport

Španovićeva bez medalje u Londonu

Srpska atletičarka Ivana Španović nije uspela da osvoji medalju večeras na Svetskom prvenstvu u Londonu, pošto je u finalu zauzela četvrto mesto.

Njen najduži skok bio je u drugoj seriji, kada je skočila 6,96 metara.

Španovićeva je prestupila u prvoj, četvrtoj i petoj seriji, dok je u trećoj skočila 6,77, a u poslednjoj šestoj skočila je 6,91 metar.

Organizatori takmičenja još uvek nisu objavili zvanične rezultate, pošto je poslednji skok Španovićeve, odnosno ostvareni rezultat diskutabilan. Navodno, njen broj s ledja je otpao i zakačio pesak, pa je to izračunato kao dužina skoka.

Ona posle takmičenja nije prošla kroz miks zonu, a tokom prenosa iz Londona moglo je da se vidi kako Španovićeva i trener Goran Obradović razgovaraju sa sudijama.

Zlatnu medalju osvojila je Amerikanka Britni Ris sa 7,02 metara, drugo mesto i srebrna medalja pripala je Ruskinji Darijoj Klišini sa skokom od 7,00, a bronza je pripala Tijani Bartoleti sa rezultatom od 6,97 metara.