Novosti online

Србија срушила Португалију

Шпанија победом над Украјином до првог места у Групи Б
Футсал репрезентација Шпаније заузела је прво место у Групи Б, пошто је у утакмици другог кола Европског првенства у Београду савладала Украјину 4:1. Шпанија је до вођства стигла у 20. минуту голом Алекса, да би Марио Ривиљос у 30. дуприлао предност. На 3:0 повисио је Алекс у 34. минуту, а Украјина је два и по минута пре краја сусрета смањила заостатак преко Микола Грицина. Коначних 4:1 у Београдској арени поставио је Ривиљос у последњим секундама сусрета.Шпанија је другим тријумфом на континенталном шампионату у Београду изборила прво место у Групи Б, па ће се тако у четвртфиналу састати са репрезентацијом Португалије, јавља Бета.

У великој представи малог фудбала, најбољи светски играч Рикардињо је показао своје мајсторство, али је Србија у суботу однела победу против Португалије – 3:1 (1:1). Наши репрезентативци су освојили прво место у А групи Европског првенства у футсалу у београдској „Комбанк арени” и избегли да са првим фаворитом Шпанијом играју у четвртфиналу, у којем ће им тако ривал бити Украјина.

До четири минута пре краја резултат је одговарао Португалији. Србија је тада други пут повела, па је уследила опсада нашег гола, Португалци су увели и играча-голмана, али нису пробили бедем. Неизвесност је отклоњена 47 секунди пре краја…

Првих пет минута сусрета у одличном амбијенту, прошло је без голова, али је било спектакуларно. Србија је имала две одличне ситуације, најпре је Коцићев шут из отворене позиције са десет метара зауставио Уго, а потом је Рајчевић избио сам пред голмана Португалије: прво је погодио чувара мреже, а одбојену лопту послао тик поред гола.

У том периоду гости су извели три опасна ударца са седам метара. Два пута је покушао Рикардињо, први пут јачим шутем након што је протурио лопту кроз ноге ривала, а други пласираном лоптом – оба пута је Аксентијевић био спреман. У осмом минуту био је немоћан када је пуцао Брито, али је савезник била статива.

У истом минуту, Младен Коцић је „измислио” гол за вођство Србије. Лопту је примио на десном крилу, па диблингом улево себи створио простор за шут, који је био прецизан, полувисоко у ближи угао – 1:0. После тога је уследила све снажнија опсада нашег гола.

У 13. минуту Рикардињо је „сакрио” лопту па проиграо Коеља на седам метара, а Аксентијевић је спречио погодак под пречку. Два минута касније ни два голмана не би помогла. Рикардињо је запањио све соло акцијом која ће се дуго вртети на тв-шпицама. На његову несрећу, изигран је Марко Пршић.

Популарни Мађионичар је, на десетак метара искоса са леве стране, финтом „привукао” српског репрезентативца, па истог тренутка подигао лопту и док је била у ваздуху новим додиром пребацио је преко Прешића. Потом је прошао иза његових леђа и са пет метара „бомбом” изједначио на 1:1. Португалци су и у финишу првог полувремена и у већем делу другог имали превагу на терену, али Србија се није „залетала”.

У 25. минуту је велику прилику пропустио Стојковић, који на „другој стативи”, на корак од гола, није захватио лопту после ударца Перића. Капитен Марко Перић је у 37. минуту извео свој најбољи потез, проигравши лоптом „кроз” играче Португалије Слободана Рајчевића. Колега из стартне поставе је искористио истрчавање голмана, који је закачио лопту гурнуту крај њега, али је она отишла у мрежу – 2:1.

Рикардињо и другови су заиграли без голмана, који се вратио пред ситуацију у којој је исписан коначан резултат. Коцић је из аута са леве стране „спојио” са голом Милоша Симића – 3:1.

Дворана: „Комбанк арена”. Гледалаца: 11.000. Стрелци: 1:0 Коцић у 8, 1:1 Рикардињо у 15, 2:1 Рајчевић у 37, 3:1 Симић у 40. минуту.

Србија: Аксентијевић, Перић, Рајчевић, Јањић, Коцић. Резерве: Момчиловић, Живановић, Лазић, Симић, Ракић, Радовановић, Милојевић, Пршић, Стојковић.

Португалија: Уго, Кари, Сесилио, Матос, Рикардињо. Резерве: Бебе, Паулињо, Коељо, Переира, Жо, Анилтон, Брито, Лима.