Стоијљковић одвео Брагу у осмину финала Лиге Европа

Фудбалери португалске Браге пласирали су се у осмину финала Лиге Европа, пошто су у шеснаестини финала укупним резултатом 4:3 победили Сион, након што су данас у реваншу на свом терену одиграли нерешено 2:2.

Брага је прошле среде у Швајцарској тријумфовала са 2:1, па им је у ревашну за пласман у наредну фазу био довољан и пораз од 0:1.

Сион је веома агресивно почео утакмицу, а до вођства су стигли већ у 16. минуту голом Теофаниса Гекаса.

Ипак, Браги је мало било потребно да стигне до изједначења, а Жозуе је у 27. минуту искористио једанаестерац који је досуђен јер је Ебензер Асифуа играо руком у свом шеснаестерцу.

Није много прошло до новог гола Сиона. Гекас је у 29. минуту поново донео ; предност свом тиму, међутим, некадашњи нападач Чукаричког Никола Стоијљковић је у 47. донео изједначење и пласман Браги у осмину финала.

Остали реванш мечеви шеснаестине финала Лиге Европа играће се сутра. (Бета)