BG

Тежак пораз фудбалера Србије у Украјини

Фудбалска репрезентација Србије изгубила је у Љвову од Украјине са 5:0 (2:0), у утакмици Б групе квалификација за ЕУРО 2020.

Пред oko 35.000 гледалаца на „Лавов Арени”, прва два гола за домаћина постигао је Виктор Циганков, у 26. и 28. минуту, да би у наставку погађали Јевген Конопљанка у 46. и 75, и Роман Јаремчук у 59. минуту.

Репрезентација Србије доживела је вечерас тежак пораз на гостовању у Украјини. Украјниски играчи су били знатно бољи противник и могли су да победе и убедљивије.

Фудбалери Србије деловали су немоћно на терену.

На почетку навијачи Украјине извиждали су химну Србије уочи утакмице две селекције у Лавову у квалификацијама за ЕУРО 2020.

Такође, навијачи су скандирали увредљиву поруку.

На северној трибини могу се видети и заставе Хрватске.

Током два дана боравка српског тима у Украјини, није било инцидената, али је обезбеђење било појачано, преноси Танјуг.

У другом мечу Б групе Литванија и Луксембург ремизирали су 1:1.

Украјина води на табели са седам бодова, Луксембург има четири, Португалија два, а Литванија и Србија по бод.

Србија већ у понедељак дочекује Литванију, без публике, док Украјина, такође на свом терену, чека Луксембург.