Sport

Totenhem (baš) bolji od Junajteda, Liverpul lako sa Stoukom

Fudbaleri Totenhema zadržali su bodovni priključak za liderom Premijer lige Lesterom, pošto su na svom terenu pobedili Mančester Junajted sa 3:0 u utakmici 33. kola.

Posle prvih 45 minuta igre na stadionu „Vajt Hart Lejn“ nije bilo mnogo uzbuđenja – štaviše, nije viđen nijedan udarac u okvir gola – a u istom tempu ekipu su nastavile i u drugom poluvremenu.

Ipak, Totenhem je sredinom drugog dela meča slomio otpor rivala i za samo šest minuta došao do ubedljivog trijumfa.

Mrežu Junajteda „načeo“ je Dele Ali u 70. minutu posle centaršuta Kristijana Eriksena sa levog boka, da bi u 74. prednost duplirao Tobi Aldervereld udarcem glavom nakon centaršuta Erika Lamele iz slobodnog udaraca.

Asistent kod drugog gola Totenhema, Lamela, je samo dva minuta kasnije postavio konačan rezultat posle dodavanja Denija Rouza.

Totenhem posle 33 odigrane utakmice ima 65 bodova, sedam manje od Lestera, koji je ranije u nedelju sa 2:0 pobedio Sanderlend, dok je Mančester peti sa 53.

Liverpul je pobedio Stouk na svom terenu sa 4:1. Golove za trijumf Liverpula postigli su Alberto Moreno u osmom minutu, Danijel Staridž u 32. i Divok Origi u 50. i 65. minutu.

Jedini gol za Stouk postigao je Bojan Krkić u 22. minutu.