Sport

Totenhem se pobedom oprostio od Vajt Hart Lejna

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu Mančester junajted sa 2:1 u 37. kolu Premijer lige i tako se na najbolji način oprostili od Vajt Hart Lejna.

Ovo je bio poslednji meč koji je odigran na čuvenom Vajt Hart Lejnu, stadionu na kojem je Totenhem igrao punih 118 godina. Totenhem će, dok izgradnja novog stadiona ne bude završena, svoje utakmice igrati na Vembliju.

Fudbaleri Totenhema poveli su golom Viktora Vanjame već u šestom minutu, a na 2:0 povisio je Hari Kejn u 48. minutu posle centaršuta Kristijana Eriksena. To je bio prvi gol koji je Kejn dao Junajatedu.

Konačan rezultat postavio je Vejn Runi u 71. minutu.

Nakon što je sudija odsvirao kraj meča navijači su pohrlili na teren, sa zastavama u rukama, kako bi se i oni oprostili od legendarnog stadiona.

Totenhem je današnjim trijumfom obezbedio drugo mesto na tabeli Premijer lige, sada ima 80 bodova, dok je ekipa Žozea Morinja šesta sa 65.

Ekipa Maurisija Poketina će ovu sezonu završiti neporažena na svom stadionu, prvi put od sezone 1964/65.

Fudbalere Totenhema do kraja šampionata očekuju gostovanja Lesteru i Halu, dok Junajer igra protiv Sautemptona i Kristal Palasa.