Убедљив пораз Србије

Репрезентација Србије у футсалу доживела је убедљив пораз у утакмици за треће место на Европском првенству. Казахстан, предвођен тројицом рођених Бразилаца на терену, могао је да слави и убедљивије од 5:2 (1:0).

Наш тим је „из игре” испао грешкама крајем првог и почетком другог полувремена. Оба гола постигао је у финишу меча. Ракић у 38. минуту, изненадивши голмана шутем искоса са седам метара, а у последњим секундама Рајчевић, ударцем са десет метара.

Србија је у првом минуту имала срећу да Жаманкулов погоди стативу, али је 17 секунди пре краја полувремена декоцентрација коштала примљеног гола. Голман Аксентијевић није успео да заустави наизглед не баш опасан ударац Дагласа Жуниора, слева са седам метара, сасвим искоса – 1:0.

Та ситуација није била ни међу три најизгледније за госте у првих 20 минута. Њихов погодак је у деветом минуту још једном зауставио оквир гола: пречку је Першин погодио са четири метра, после одличне акције. У 16. минуту „један на један” са Аксентијевићем се нашао Жаманкулов, после грешке Пршића, али је ударац са седам метара наш чувар мреже одбранио. Као и минут пре тога када је из отворене позиције, здесна, добро покушао Даглас.

Наша селекција је у првом полувремену имала две велике шансе. У четвртом минуту, Коцић је после дриблинга био сам пред Игитом, који је био успешнији у дуелу. Голман ривала био је савладан у деветом минуту, када је Лазић прошао између тројице па лобовао Игиту. Ипак, испред гола, лопту је главом избацио Лео, за којег су у нашем табору пре меча мислили да неће играти.

У првом минуту наставка, Казахстан је повео са 2:0, поготком налик првом. Овога пута је лево, готово у „мртвом” углу, био Жаманкулов. Упутио је јачи ударац него Даглас, али који не би требало да представља проблем ни много слабијим голманима од Аксентијевића, од којег је лопта скренула иза његових леђа.

У 24. минуту статива је била савезник Казахстана. Са девет метара, по земљи, пуцао је Живановић (у 33. је стативу погодио Перић).

У 29. минуту, Казахстан је имао „зицер”, пошто је Перићева грешка омогућила Довгану да избије сам испред нашег гола. Аксентијевић је тада био одличан, али је поново погрешио минут касније. Голман Игита је руком по земљи додао до Дагласа, који је по десној страни протрчао поред Јањића, па искористио непотребно истрчавање нашег чувара мреже – 3:0.

Два минута потом било је 4:0. Наш тим је пробао са играчем-голманом, а у стрелце се уписао чувар мреже Казахстана. Препознатљив по томе што воли да игра и ван голманског простора, што је и јуче био случај у првом полувремену, Игита је најпре зауставио ударац, па избегао блок Јањића и погодио празан гол Србије.

Шансу противнику је у 34. минуту даровао Коцић. Даглас је сам отрчао ка Аксентијевићу, заобишао га па лако постигао свој трећи гол на утакмици – 5:0.

Дворана: „Комбанк арена”. Гледалаца: 11.000. Судије: Лемал (Белгија), Четин (Турска).

Стрелци: 0:1 Даглас у 20, 0:2 Жаманкулов у 21, 0:3 Даглас у 30, 0:4 Игита у 30, 0:5 Даглас у 34, 1:5 Ракић у 38, 2:5 Рајчевић у 40.

Србија: Аксентијевић, Перић, Рајчевић, Коцић, Јањић. Резерве: Момчиловић, Живановић, Лазић, Симић, Ракић, Радовановић, Милојевић, Пршић.

Казахстан: Игита, Лео, Даглас, Жаманкулов, Довган. Резерве: Шамро, Сулеименов, Першин, Кнауб, Гребонос, Пенгрин, Јесенаманов, Таку, Нургозин.