Sport

Ukrajina odolela Portugaliji, ubedljivi Francuzi i Englezi

Ukrajina je uspela da iznenadi selekciju Portugalije u Lisabonu, zadržavši branioce trofeja na remiju bez postignutih golova.

Domaća selekcija imala je potpunu inicijativu, bila opasnija, napadala gotovo čitav meč, ali nije uspela da probije veoma disciplinovanu odbranu Ukrajine.

Golman Pjatov istakao se kao najbolji pojedinac i junak gostiju, sa nekoliko dobrih odbrana, ali uglavnom je posao sebi olakšavao odličnim postavljanjem i komunikacijom sa svojim defanzivcima.

Ukajina je igrala veoma požrtvovano i disciplinovano, pogotovo u započinjanju napada. Ukrajinci nisu paničili pod naletima i presingu Portugalije, već su uspevali da prostor osvajaju vezanim dodavanjima.

Ipak do toga nije previše dolazilo u drugom poluvremenu koje je potpuno bili na strani Portugalije, koja je sve karte bacila u napad. Andre i Bernardo Silva, kao ni Ronaldo, nisu uspeli da probiju bedem Ukrajine do kraja susreta.

Veliku šansu za Ukrajinu i priliku da osvajanje sva tri boda u Lisabonu propustio je naturalizovani Ukrajinac Moraeš u 90. minutu meča.

Sledeći meč Portugalija takođe igra u Lisabonu, protiv selekcije Srbije.

U ostalim rezultatima Engleska je sa ubedljivih 5:0 savladala Češku, Francuska je sa 4:1 bila bolja od Moldavije, Turska je slavila nad Albanijom sa 2:0, Island je istim rezultatom savladao Andoru, dok je Luksemburg sa 2:1 pobedio Litvaniju. Bugarska i Crna Gora odigrali su nerešeno 1:1.