Војводина прекинула Звездин низ

Фудбалери Војводине успели су да прекину победнички низ Црвене звезде. Дерби утакмица 28. кола Суперлиге завршена је резултатом 0:0 (0:0) што је био први реми београдских „црвено-белих“ након утакмице са Радничким из Ниша. Звезда је тако прекинула низ од 24 узастопне победе и неће бити у прилици да обори европски рекорд који је у власништву Бенфике (29).

Војводина је била под притиском пред ову утакмицу пошто у наставку шампионата није остварила ниједну победу. Они у пролећном делу имају учинак од четири ремија и једног пораза и још нису обезбедили пласман у плеј-оф. Новосађани су у зимској паузи доста променили тим и чини се да је главни проблем што се нови играчи још нису уиграли. Ненад Лалатовић, бивши капитен и тренер Звезде, на овој утакмици није могао да рачуна на голмана Николу Перића који је оперисао слепо црево. Њега је заменио Марко Кордић.

Ни Миодраг Божовић није извео најјачи тим на терен пошто због повреда у Нови Сад нису допутовали Марко Грујић и Саво Павићевић. Уместо њих су заиграли Срђан Плавшић и Едсон да Силва.

Домаћин је агресивније почео меч пошто је у прва три минута имао три корнера. После трећег ударца из угла прилику је имао Панков, али је са пет метара шутирао поред гола. Осам минута касније прилику је имао и Мелег, међутим, шутирао је преко пречке.

Од почетка утакмице водила се велика борба пре свега на средини терена. Војводина је имала благу теренску иницијативу, али ниједан тим није створио изгледију прилику. Гост је могао да поведе у 30. минуту. Вијеира је шутирао са дистанце, искоса са леве стране, а голман Кордић је одлично реаговао и лопту избацио у корнер. После ударца из угла покушао је Катаи, који је каријеру почео у новосадском клубу, али није био прецизан.

У 37. минуту дошло је до кошкања између Секулића и Плавшића, а у расправу су се укључили и други играчи. Ипак, све се брзо смирило, а фудбалери који су започели свађу су добили жуте картоне.

Београдски „црвено-бели“ су заиграли боље у другом полувремену. Вијеира је у 53. минуту примио лопту на груди, а затим шутирао са ивице шеснаестерца. Ипак, лопта је после његовог ударца завршила преко гола. Домаћи фудбалери су у наредном нападу тражили једанаестерац јер је лопта погодила Луковића у руку у Звездином шеснаестерцу. Међутим, судија Грујић није показао на белу тачку. Вијеира је имао прилику и у 55. минуту када је шутирао са 7-8 метара, али је Кордић одбранио. Португалац је имао мотив да постигне погодак у Новом Саду како би наставио голгетерски низ. Наиме, он је на претходних девет утакмица био стрелац. Ле Талек је након сат времена игре одлично шутирао под пречку, а голман Кордић је лопту избацио у корнер.

Гост је најбољу прилику имао у 81. минуту када је Бабунски након сјајних дриблинга шутирао са 18 метара, а лопта је прошла мало поред стативе. Четири минута касније снажно је шутирао Ле Талек, али преко гола.

Ашћерић је у финишу утакмице имао прилику након контранапада, али је шутирао недовољно прецизно и јако да би успео да савлада Кахримана.

Стадион: „Карађорђе“. Гледалаца: око 10.000. Судија: Данило Грујић (Ниш). Жути картони: Секулић, Бабић, Максимовић (Војводина), Плавшић (Црвена звезда).

ВОЈВОДИНА: Кордић, Милетић, Панков, Росић, Настић, Секулић, Максимовић, Малбашић (од 90+3 Малбашић), Мелег (од 79. Вукчевић), Бабић, Трујић (од 75. Шћерић). Тренер: Ненад Лалатовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Луковић, Едсон, Ибањез, Ле Талек, Доналд, Катаи, Плавшић (од 58. Бабунски), Срнић (од 74. Ристић), Вијеира (од 78. Сикимић). Тренер: Миодраг Божовић.