Novosti online

За водоводну и канализациону мрежу милијарду евра

За десет година сви Београђани требало би да имају воду, канализацију, али и асфалт до својих кућа. То је жеља, али и план чије је детаље у име Градске управе представио градоначелник Синиша Мали.

Највише пара за леву обалу Дунава
Највише новца у наредној деценији биће издвојено за Палилулу јер је лева страна Дунава потпуно неразвијена. У општини Земун, нарочито у насељу Алтина, недостаје неопходна инфраструктура. Једно од већих улагања је Чукарица јер се на овом подручју очекује даља урбанизација, као и формирање нових индустријских зона, нагласио је Синиша Мали.И у Гроцку ће бити уложена већа сума новца јер за неколико дана почиње изградња канализационе мреже у Калуђерици, на шта се чекало деценијама.– У Барајеву ћемо почети изградњу водоводне мреже у насељима Бељина и Лисовић, што су грађани годинама тражили, на Вождовцу ће се радити Јелезовачки колектор, канализациона мрежа у Малој утрини, и водоводна мрежа уз Крагујевачки пут. Пиносава и Бели Поток добиће постројење за прераду отпадних вода.

На подручју Раковице у току су радови у насељу Љубиша Јеленковић у Реснику, а ове године почињу и у насељу Сунчани брег. У Сопоту ускоро креће изградња примарног цевовода од водоизворишта ка насељу.

За Стратешки план развоја водоводне и канализационе мреже Београда у наредној деценији биће уложено око милијарду евра – 700 милиона за изградњу 1.600 километара водоводне и канализационе мреже и 300 милиона за подизање 14 постројења за пречишћавање отпадних вода. Новац за изградњу водоводне и канализационе мреже биће издвојен из буџета града и јавно-приватним партнерством.

– Први пут после 20 година постоји конкретан план, тачни рокови и планиран новац за завршетак водоводне и канализационе мреже на свих 17 општина – рекао је Мали.

Градска управа ће инсистирати на четири циља. Први је изградња нове водоводне и канализационе мреже, други замена старих и дотрајалих и водоводних и канализационих цеви како би се коначно избегло њихово пуцање и лети и зими. Трећи циљ је изградња фабрика за пречишћавање воде јер смо можда и једини град у овом региону који своје отпадне воде директно излива у реке. Четврти циљ је инфраструктурно опремање свих девет привредних зона усвојених у оквиру Генералног урбанистичког плана.

– Месецима су тимови из општина, Дирекције за градско грађевинско земљиште и „Београдског водовода и канализације” разговарали са грађанима и на основу проблема који су они изнели прављен је план за важан пројекат – рекао је Мали.

За радове на канализационој и водоводној мрежи у овој години издвојено је 37 милиона евра и тај новац се налази у буџету општина, Дирекцији за градско грађевинско земљиште и „Београдском водоводу и канализацији”.

Осим ових пројеката, у плану града је и да све улице добију асфалт.

– Хоћемо да у наредних неколико месеци израдимо реалан план како би свако домаћинство у Београду имало асфалт до куће – напоменуо је Мали.

Представљању плана присуствовали су помоћници градоначелника Ирена Вујовић и Борко Милосављевић, градски менаџер Горан Весић, директор Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београда Бранислав Поповић и директор ЈКП „Београдски водовод и канализација” Светозар Веселиновић, као и представници београдских општина.

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh