Жонас донео победу Бенфики у надокнади времена

Фудбалери Бенфике победили су вечерас у Лисабону Зенит Санкт Петербург са 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

После уједначеног првог полувремена, домаћи тим је у другом делу био доминантнији, створио је више прилика, али је до гола дошла тек у надокнади времена, када је гол постигао најбољи стрелац тима Жонас.

Реванш меч на програму је 9. марта.

Зениту је ово био први такмичарски меч после нешто више од два месеца, а Бенфика је у меч ушла након првенственог пораза од Порта, тако да су обе екипе почеле опрезно меч.

Руска екипа у првих 45 минута није створила ниједну шансу, док је Жонас имао један добар шут из даљине, а Константинос Митроглу је сместио лопту у мрежу Зенита, али је био у офсајду.

Друго полувреме донело је више узбуђења. Зенит је најбољу прилику пропустио у 52. минуту, када је Аксел Вицел после соло акције лепо шутирао, али му је Жулио Сесар одбранио ударац.

Бенфика је имала неколико полуприлика и изгледнијих шанси у другом полувремену, али је меч решен тек у финишу сусрета. Прво је Доменико Кришито искључен у 90. минуту због другог жутог картона.

Слободан ударац извео је Николас Гаитан и пронашао је Жонаса у шеснаестерцу, који је главом сместио лопту у мрежу уз десну стативу за победу. (Бета)