Novosti online

Звезда лако и убедљиво до три нова бода

Ниш – Меч на Чаиру је почео без посебних изненађења у саставима екипа и видело се да су се и Милан Раставац на купи Радничког и његов колега из шампионске Звезде Миодраг Божовић определили за опрезну игру и са искусним играчима на средини терена. Ипак, чини се да су фудбалери домаћина нешто бојажљивији били на самом почетку и Звезда је то зналачки искористила. Такорећи од самог старта прецизном игром „од ноге до ноге“ Катаи, Канга, Полетановић и остали у „црвено-белим“ дресовима имали су више лопте у поседу.

Први су, ипак, у 8.минуту, запретили домаћи – после грешке у одбрани Звезде лопте се докопао на око 30 метара Саша Стојановић и из прве је покушао да лобује и савлада Кахримана који је био далеко испред свог гола. Лопта је, међутим, прелетела преко пречке. Минут и по касније нова грешка звездиних одбрамбених играча: после центаршута Мркића са леве стране пред својим голом Петковић је промашио целу лопту, али Павков није очекивао кикс гостујућег играча и није стигао да реагује како треба.

У 12.минуту лепа акција Радничког – са средине дела терена који је припадао гостима Саша Стојановић убацио је лопту у празан простор, улетео је као тане Милан Павков и шутирао ка голу Звезде. Није био прецизан.

На другој страни већ у следећем нападу вођство Звезде уз невероватну и несхватљиву реакцију целе домаћед обране: Катаи је продро по левој страни и убацио лопту пред гол Радничког где је Уго Вијеира био сам између петорице нишких играча. Грудима је Звездин нападач убацио лопту иза леђа немоћног Коновалова, јер нико није ни покушао да га омете или спречи – комплетна одбрана Радничког само је немо посматрала напад гостију – 16.минут 1:0 за Црвену звезду.

У наредна два минута домаћи покушавају опасним нападима да угрозе Кахримана и анулирају доста изненадно вођство Звезде. Не успевају и испоставило се да су кренули „грлом у јагоде“ – у првом следећем нападу гостију мрежа Радничког се затресла други пут и гости долазе до капиталне предности. Катаи је преварио Стојановића, кренуо пар корака и не баш јако, али веома прецизно са 18 метара погодио десни доњи угао иза леђа Коновалова. Лопта је очешала стативу и 2:0 за Звезду, 19. минут.

У 33.минуту у контранападу према голу домаћина против тројице у одбрани Радничког била су чак шесторица фудбалера гостију. И, нису ништа учинили јер су се, иако бројчано јачи, спетљали на ивици казненог простора.

Веома опасан напад Раднички је организовао у 37.минуту. После центаршута са леве стране Павков је волеј ударцем захватио лопту, али је она прелетела пречку и отишла далеко од гола Звезде.

Салве негодовања и незадовољства домаћих љубитеља фудбала изазвао је дефинитивно увек у Нишу слаб и тенденциозни судија Владо Глођовић у 44.минуту. Пошто пред голом гостију није досудио очигледан прекршај над Мркићем, у контранападу Звезде искључио је домаћег фудбалера Радоша Булатовића. Руиз је био у нападу, буквално је улетео у груди Булатовића који је стајао испред њега и пао на траву. На опште изненађење и уз протесте домаћих играча и са трибина, Глођовић се машио за џеп и показао нишком штоперу други жути, односно црвени картон.

Са десеторицом фудбалера у пољу у наставку Раднички је настојао да се супротстави „црвено-белима“, али није успео. Тренер Раставац је повукао из игре везног играча Апостоловића, а на место искљученог Булатовића заиграо је Милош Живковић. Пошто је Коновалов у 50.минуту храбро интервенисао и спасао своју мрежу испред нападача Звезде, екипа са стадиона „Рајко Митић“ ипак брзо постиже и свој трећи погодак. Лопту је на десетак метара од гола домаћих лепо примио Катаи и прецизно је послао у мрежу – 3:0 за Звезду, 53.минут.

Нишлије су биле дуго сабијене на својој половини, али су до краја сусрета ипак одолеле нападима „црвено-белих“ и резултат се није мењао. И домаћи су покушавали да учине нешто више, али све је било безуспешно и може се рећи и неубедљиво.

Стадион на Чаиру. Гледалаца: око 10,000. Стрелци: Вијеира у 16, Катаи у 19. и 53. минуту за Звезду. Главни судија: Владо Глођовић (Врбас). Жути картони: Булатовић (Раднички) и Фидел и Ристић (Ц. звезда). Црвени картон: Булатовић (Раднички) у 44. и Фидел (Звезда) у 86. минуту.

РАДНИЧКИ: Коновалов 6, Александар Јовановић 6,5, Петровић 6,5, Булатовић 6, Станковић 5,5, Арсић 5,5, Попара 6 (од 80. Алекса Јовановић -), Стојановић 6,5, Апостоловић 6 (од 46. М. Живковић 6), Павков 6 (од 53. Д. Живковић 5,5), Мркић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман 7, Петковић 6,5, Руиз 7, Рендулић 7, Ристић 7, Полетановић 7, Плавшић , Канга 6,5 , Катаи 7,5, Виера 7, Фидел 7,5.

Играч утакмице: Александар Катаи (Звезда)