Novosti online

Звезда против Јагодине забележила 22. победу у низу

Фудбалери Црвене звезде забележили су 22. узастопну првенствену победу, пошто су данас у Београду победили Јагодину са 3:1, у 25. колу Супер лиге. Стрелци за Звезду су били Луис Ибањес у 60, Александар Катаи у 70. минуту и Уго Вијеира у надокнади времена, док је гол за госте дао Александар Јевтић у 61.

Звезда сада има 71 бод, 30 више од другопласираног Борца, који има уткамицу мање и који сутра против Спартака на свом терену. Јагодина је 15. са 22 бода.

Црвено-бели су данас пред око 25.000 људи на „Рајку Митићу” имали иницијативу током целог меча, али је Јагодина имала боље прилике.

Домаћи фудбалери у првом полувремену нису ниједном озбиљније угрозили голмана гостију Лазара Татића. Јагодина је у првих 45 минута имала три озбиљне шансе после контранапада, али је Дамир Кахриман два пута одлично одбранио ударце Милета Савковића, а трећи пут је исти играч био непрецизан.

Јагодина је и на почетку другог полувремена имала добру шансу, такође после контранапада, али је Кахриман поново одлично одбранио, овог пута Урошу Николићу.

Звезда је повела у 60. минуту из слободног ударца са око 20 метара са десне стране, који је извео Ибањес. Јагодина је изједначила већ у следећем нападу, када је Савковић четврти пут на утакмици изашао сам испред Кахримана и погодио пречку, а та лопта се одбила до Јевтића, који је сам са пет метара сместио лопту у мрежу.

Звезда је после тога заиграла још агресивније и поново повела у 70. минуту, када је Ибањес центрирао са леве стране до Катаија, који је примио лопту, наместио се и са десетак метара савладао Татића.

У надокнади времена, резерва Михаило Ристић је центрирао са леве стране, а Вијеира је из петерца проследио лопту у мрежу.

Утакмица је после другог гола Звезде прекинута на неколико минута јер су присталице домаћег тима запалиле више стотина бакљи, преноси Бета.