Звезди „тројкашки” обрачун

Три дана после болног пораза од Дарушафаке у Истанбулу кошаркаши Црвене звезде су успешно пребродили гостовање у Републици Српској. У правом „тројкашком” обрачуну „црвено-бели” су боље наштеловали нишанске справе и у два снажна „јуриша” сломили отпор Игокее и реванширали за пораз у „Пиониру“ у првом делу сезоне (81:87) – 74:54 (19:7,16:23,23:14,16:10).

Дворана у Лакташима била је попуњена до последњег места, а некадашњем капитену актуелног првака Босне и Херцеговине Милану Дозету указана је част подизањем дреса испод куполе. Играч и шутер таквог калибра управо је недостајао домаћину који је једини пут имао предност на почетку утакмице и у неколико наврата користио празан ход Београђана да бар мало припрети. Звезда је серијом од пет „тројки” (по две Дангубић и Симоновић) већ у уводној четвртини стекла 12 поена предности, али до полувремена истом мером одговорили су Американци Букер и Гипсон и вратили Игкеу у утакмицу.

Одлука о победнику пала је после одмора. Милер је нанизао осам поена, „пробудили” су се Цирбес и Гудурић и Звезда је отишла на плус 21. Уследио је још један одговор домаћина, али кратког даха. Симоновић је потврдио да се враћа у шутерску форму и са укупно пет „тројки” подигао је Звездин проценат на одличних 45 одсто (29-13). На другој страни, шутери су заказали („тројке” 31-6), а интересантно је да су оба тима имала мање покушаја за два поена, као и да је победник најслабији учинак имао с линије пенала (42 одсто).

Арена: Лакташи. Гледалаца: 3.500. Судије: Хордов, Вовк (Хрватска) и Мајкич (Словенија).

ИГОКЕА: Катнић 3 („тројка”), Крстић, Кесар 3, Коматина 7, Букер 11 (1), Милошевић 3, Шибалић 11 (2), Радивојевић 6, Талић, Гипсон 10 (2). Нису играли Пашајлић и Лулић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинзи 5 (1), Ребић 2, Дангубић 6 (2), Лазић 10 (2), Мицић, Тејић, Симоновић 17 (5), Гудурић 5 (1), Јовић 6, Милер 14 (2), Цирбес 9, Штимац.