Sport

Senzacija na Olimpijskim igrama, Djoković eliminisan u prvom kolu

Novak Djokovic je poražen na startu Olimpijskih igara u Brazilu.

Bolji od Srbina bio je Argentinac Huan Martin Del Potro koji je slavio u sa 2 : 0, po setovima 7:6,7:6.

Del Potro je pružio najbolju partiju u karijeri i zasluženo je slavio.

Djokoviću je ovo bio jedan od najtežih poraza u karijeri i u u suzama je napustio teren …

04:03 – DEL POTRO JE U DRUGOM KOLU OLIMPIJSKIH IGARA!

Del Potro je u drugom kolu OI. Argentinac je u taj brejku drugog seta slavio sa 7:2. Delpo je od početka, ispostavilo se, odlučujućeg gema, bio u prednosti. Posle osvojenog početnog servisa, napravio je dva vezana mini brejka i poveo sa 3:0, da bi na sopstveni servis osvojio još dva poena i otišao na ogromnih 5:0. Tada je već bilo jasno da će Novak teško uspeti da se vrati u meč, a kada je argentinski teniser poveo sa 6:1, slavlje njegovih navijača je moglo da počne.

03:48 – I DRUGI SET U TAJ BREJKU

Novak as servisom, bez izgubljenog poena, drugi set odvodi u taj brejk.

03:43 – DEL POTRO S NULOM OBEZBEDIO TAJ BREJK

Del Potro samouvereno, bez izgubljenog poena, osvaja 11. gem drugog seta i osigurava taj brejk. Đoković drugi put servira za ostanak u meču.

03:39 – NOVAK JE „PREŽIVEO“

Mnogo truda je srpski as morao da uloži kako bi ostao u meču. Del Potro je dva puta stizao do izjednačenja, iako ih nije imao, nije bio daleko od novih brejk lopti, ali je Novak, ipak, uspeo da zaustavi sve napade rivala i izjednači na 5:5 u drugom setu.

03:30 – NOVAK SERVIRA ZA OSTANAK U MEČU

Novak će u narednom gemu servirati za ostanak na meču. Poveo je Srbin sa 15:30, u četvrtom poenu se činilo da ima inicijativu i da bi možda mogao do brejk lopte, ali je forhend završio u autu, posle čega je Del Potro osvojio dva vezana poena i stigao na korak od pobede.

03:24 – NOVAK PORAVNAVA

Sa dve uzastopne neiznuđene greške Del Potra Novak poravnava na 4:4, uz dva izgubljena poena.

03:19 – ARGENTINAC S NULOM DO 4:3

Del Potro igra verovatno jedan od najboljih mečeva u karijeri. Argentinac konstantno drži odličan ritam, u dosadašnjem toku meča nije imao ni najmanji pad u igri, a sedmi gem drugo seta je rešio bez izgubljenog poena.

03:15 – DEL POTRO ISPUSTIO I SEDMU BREJK LOPTU

U jednom od najdužih gemova u dosadašnjem toku duela, Del Potro je ispustio i sedmu priliku da oduzme servis Đokoviću, koji je tek treću gem loptu uspeo da pretvori u poen za novo izjednačenje – 3:3.

03:05 – DELPO PONOVO SIGURAN

Del Potro je ponovo siguran prilikom spostvenog servis gema, s tom razlikom što je Novak ovoga puta uspeo da osvoji dva poena. Koliko je Argentinac dominantan u svojim servis gemovima govori i to što Đoković ni posle 18 odigranih gemova još uvek nije uspeo da dođe do brejk lopti.

03:00 – NOVAK IZJEDNAČIO

Posle gema u kojem se suočavao sa brejk loptama, Novak poravnava na 2:2 iskoristivši drugu, od tri vezane gem lopte.

02:59 – DEL POTRO PO NAVICI

Sada već postaje rutina. Uz jedan izgubljen poen Argentinac ponovo dolazi do minimalnog vođstva.

02:56 – ĐOKOVIĆ SPASAO JOŠ DVE BREJK LOPTE

Novak je ponovo morao da spašava dve brejk lopte. Iako je poveo sa 30:0, Del Potro je osvojio naredna tri poena i došao do prve prilike da oduzme servis Đokoviću, koji je tada, kao i nekoliko trenutaka kasnije, uspeo da se izvuče, i potom as servisom dođe do izjednačenja u drugom setu – 1:1.

02:47 – ARGENTINAC OSVAJA PRVI GEM DRUGOG SETA

Kao i u većini argentinčevih servis gemova u prvom setu, i uvodni drugog Del Potro osvaja uz jedna izgubljen poen.

02:37 – DEL POTRO OSVAJA PRVI SET

Posle sat i 11 minuta igre Del Potro, u taj brejku, osvaja prvi set. Argentinac je u svakom od tri Novakova servisa napravio po jedan mini brejk, poveo sa 6:3 i potom, drugu set loptu, na spostveni serivs, pretvorio u poen za osvajanje seta – 7:4 u taj brejku.

02:26 – TAJ BREJK ODLUČUJE O POBEDNIKU PRVOG SETA

Del Potro je, uz jedan izgubljen poen, prvi set odveo u taj brejk.

02:21 – NOVAK OSIGURAO TAJ BREJK

Uz dva izgubljena poena i posle vođstva Del Potra 15:30, Novak osvaja svoj šesti servis gem na meču i vodi sa 6:5. Đoković je osigurao taj brejk, a Del Potro po drugi put u setu servira za ostanak u njemu.

02:16 – DEL POTRO OSTAO U SETU

Sa tri servis vinera i jednom Novakovom neiznuđenom greškom, Del Potro, uz jedan izgubljen poen osvaja deseti gem prvog seta . 5:5.

02:12 – NOVAK SPASAO NOVU BREJK LOPTU; DELPO SERVIRA ZA OSTANAK U SETU

Novak je još jednom morao da spašava brejk loptu, iako je vodio sa 40:15. Ipak, sa dve greške omogućio je rivalu da dođe do izjednačenja, potom i do četvrte prilike da mu u prvom setu oduzme servis. Međutim, Đoković je sa dva odlična poteza uspeo da sačuva servis. Del Potro u narednom gemu servira za ostanak u setu – 5:4.

02:08 – ČETVRTO IZJEDNAČENjE U PRVOM SETU

Del Potro je poprilično siguran u spostvenim servis gemovima. Četvrti je osvojio uz samo jedan izgubljen poen – 4:4.

02:00 – SRBIN VODI 4:3

Relativno lako, uz jedan izgubljen poen, Novak osvaja sedmi gem prvog seta, za novo minimalno vođstvo.

01:55 – NOVAK JOŠ UVEK BEZ BREJK PRILIKA

Iako ga je nešto slabije služio prvi servis, Del Potro je uz samo jedan izgubljen poen izjednačio na 3:3 u prvom setu.

01:50 – NOVAK PONOVO VODI

Posle Novakovog vođstva 40:0, Del Potro je osvojio dva vezana poena, da bi srpski as poslednju, od tri vezane gem lopte, pretvorio u poen za 3:2.

01:46 – NOVAK PRIPRETIO ARGENTINCU

Zapretio je Novak Argentincu, poveo sa 0:30, ali je Del Potro potom osvojio četiri uzastopna poena, i iako tako nije izgledalo na početku, relativno lako došao do 2:2, ponajviše zahvaljujući odličnim servisima.

01:41 – ĐOKOVIĆ S NULOM OSVAJA GEM

Posle gema u kojem se suočavao sa tri brejk lopte, Novak je naredni servis odbranio bez izgubljenog poena 2:1.

01:38 – DEL POTRO LAKO DO 1:1

Del Potro je lako, uz jedan izgubljen poen, osvojio prvi servis gem na meču.

01:32 – NOVAK SPASAO TRI BREJK LOPTE NA POČETKU MEČA

Već u uvodnom servis gemu Novak se suočavao sa brejk loptama. Argentinac je u gemu dugom osam minuta imao tri prilike da oduzme Đokoviću servis, ali je srpski as u sve tri situacije pokazao zbog čega je ubedljivo prvi na svetu, da bi prvu gem loptu pretvorio u poen za 1:0.