Sport

Votford prekinuo veliki niz Liverpula

Fudbaleri Votforda pobedili su večeras na svom terenu Liverpul sa 3:0, u utakmici 28. kola Premijer lige i naneli mu prvi poraz u prvenstvu ove sezone.

Votford je prekinuo niz Liverpula od 44 utakmice bez poraza u Premijer ligi. Poslednji poraz u ligi „crveni“ su doživeli u januaru 2019. godine.

Ismal Sar bio je dvostruki strelac, postigao je golove u 54. i 60. minutu, a strelac je bio i Troj Dini, u 72. minutu, na asistenciju Sara.

Liverpul je imao veći posed lopte, ali samo jedan šut u gol, u odnosu na pet šuteva Votforda.

Votford je prekinuo niz slabih rezultata, ostvario je tek šestu pobedu u ligi, ali se izvukao iz zone ispadanja. Votford sada na 17. mestu na tabeli ima 27 bodova, koliko ima i Bornmut, koji se na 18. mestu nalazi u zoni ispadanja.

Liverpul je pretrpeo prvi poraz u ligi ove sezone, a i dalje je prvi sa 79 bodova, 22 više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji ima utakmicu manje.

Liverpul je pokušavao da ostvari rekordnu 19. uzastopnu pobedu u Premijer ligi.

„Crveni“ neće ponoviti uspeh Arsenala, koji je ostao jedina neporažena ekipa u istoriji Premijer lige u jednoj sezoni.

Arsenal je osvojio titulu u sezoni 2003/2004 bez poraza.