Барселона испустила два гола предности против Виљареала

ВИЉАРЕАЛ- Фудбалери Виљареала изненадили су данас Барселону, са којом су као домаћини играли нерешено 2:2 у 30. колу Примере. Барселона је на полувремену водила головима Ивана Ракитића у 20. и Нејмара из пенала у 41. минуту, али актуелни шампион Шпаније ипак није успео да сачува ту предност.

Прво је Седрик Бакамбу смањио заостатак у 57, а потом је Жереми Матје аутоголом изједначио резултат и донео бод Виљареалу. Утакмицу је, између осталог, обележила велика борба и агресивна игра, пре свега фудбалера Виљареала, којима је арбитар Хозе Санчес показао чак осам жутих картона, а гостима четири.

Виљареал је четврти на табели са 54 бода и још има велике шансе да задржи ту позицију, која води у квалификације за Лигу шампиона. Први пратилац му је Севиља, која има шест мање, уз утакмицу мање. Барселона после 30. кола има девет бодова више од другопласираног Атлетико, а пропустила је да повећа предност, пошто је мадридски клуб дан раније изгубио од Спортинг Хихона. Бета