Барселона новом победом против Арсенала до четвртфинала

Фудбалери Барселоне пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су вечерас на свом терену победили Арсенал са 3:1 и тако славили са 5:1 укупним резултатом.Голове за Барселону постигли су Нејмар у 18, Луис Суарес у 65. и Лионел Меси у 88. минуту меча. Стрелац за Арсенал био је Мохамед Елнени у 51. минуту. Европски и шпански шампион победио је у првом мечу у Лондону са 2:0.

Барселона је контролисала утакмицу све време и имала је више шанси. Домаћи тим је у повео у 18. минуту, када је пресечен покушај одбране Арсенала да изнесе лопту са своје половине. Суарес се приближио шеснаестерцу са десне стране и упослио на другој страни Нејмара, који је спровео лопту у мрежу за 1:0.

Арсенал је изједначио у 51. минуту, када је Алексис Санчес сјајно асистирао Елненију, а он је са ивице шеснаестерца дао гол.

Барса је повратила вођство у 65. минуту, када је Суарес после додавања Алвеса из волеја у паду са око 10 метара погодио горњи десни угао гола. То је Суаресу био 43. гол у 42 утакмице за Барселону ове сезоне.

Меси је коначни резултат поставио када је продро у шеснаестерац и из близине лобовао Давида Оспину, преноси Бета.