Барселона убедљива са два играча више

Фудбалери Барселоне убедљиво су данас са 5:1 као гости победили Рајо Ваљекано, у последњој утакмици 27. кола Примере.

Рајо Ваљекано је сусрет завршио са два играча мање, због искључења Дијега Љорентеа у 42. и Мануела Итуре у 67. минуту.

Троструки стрелац за Барселону био је Лионел Меси, у 23, 53. и 72. минуту, а голове су још дали Иван Ракитић у 22. и Арда Туран у 86. Луис Суарес је промашио пенал у 69. Стрелац за Рајо био је Манучо у 57.

Барселона има 69 бодова, осам више од другопласираног Атлетико Мадрида, а чак 12 од великог ривала Реал Мадрида, који је на трећем месту шпанског првенства.

Гранада је везала и другу победу, пошто је на свом стадиону са 2:0 савладала Спортинг Хихон.

Стрелци су били Јусуф Ел Араби из пенала у 72. и Исак Сусес у 90. минуту, а домаћину је посао олакшан у 84. када је искључен Серхио Алварес.

Гранада је и даље у зони испадања, али сада има 26 бодова, колико и Хетафе и Рајо Ваљекано, који су на местима која гарантују опастанак у лиги. Спортинг је претпоследњи са 22.

Важну победу забележио је и Бетис, који је у гостима са 3:0 био бољи од Еспањола.

Бетис се и даље бори за опстанак, али са много већин шансама него у првом делу сезоне. Клуб из Севиље је 13. са 31 бодом. Еспањол има три мање и једну позицију је испод, преноси Бета.