Sport

Bez pobednika u večitom derbiju Super lige

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su danas 1:1 u 24. kolu Super lige, tako da je razlika na tabeli izmedju timova ostala nepromenjena.

Strelac za Zvezdu postigao je Gelor Kanga, dok je gol za Partizan dao Uroš Djurdjević.

Meč je obeležio vodeći gol Zvezde, pošto je postignut iz akcije koja je trebalo da bude zaustavljena.

Džon Ruis je u 34. minutu pokupio loptu nakon što je ona izašla iz terena, iza gol linije, ali je igrač Zvezde odmah nastavio igru i uputio je u sredinu terena, gde je došla do Ričmonda Boaćija, koji je prosledio do Gelora Kange, a on je mirno smestio u mrežu za vodjstvo. Sudije nisu reagovale pre toga, a odbrambeni igrači Partizana su odmah podigli ruke u znak protesta.

Partizan je izjednačio u 87. minutu, kada je Miroslav Vulićević centrirao sa desne strane, a Uroš Djurdjević glavom doneo izjednačenje.

Utakmica je odigrana pred više od 40.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“. Zvezda sada ima 61 bod, šest više od drugoplasiranog Partizana i sedam više od trećeplasirane Vojvodine.