Борусија убедљива против Тотенхема, победе Шахтјора и Фенербахчеа

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су вечерас на свом терену Тотенхем са 3:0 у првој утакмици осмине финала Лиге Европа.Победе у првим утакмиицама остварили су и Шахтјор и Фенербахче, док су Базел и Севиља играли нерешено.

Двоструки стрелац за Борусију био је Марко Ројс у 61. и 70. минуту, а први гол је постигао најбољи стрелац тима ове сезоне Пјер-Емерик Обамејанг. „Милионери” су вечерас играли много боље, имали су иницијативу, доминирали и пропустили неколико одличних шанси да постигну гол.

Шахтјор је као домаћин победио Андерлехт са 3:1. Украјинска екипа повела је головима Виктора Коваленка у 21. и Дарија Срне у 24. минуту, да би Френкк Ачиампонг смањио предност у 68. минуту, а убедљивију предност „рударима” донео је Едуардо у 80. минуту.

Фенербахче је код куће победио Брагу само са 1:0 голом Мехмета Топала, иако је имао много шанси. Један гол Робина ван Персија није признат због офсајда.

Базел и Севиља одиграли су 0:0. Шпански тим завршио је утакмицу без Стивена Н’Зонзија, који је добио два жута картона, преноси Бета.