Чачани лако пали у Хумској

Публика се у Хумској бројала у стотинама, али су и тако фудбалери Партизана играли знатно мотивисаније од Борца и савладали га трећи пут у првенству ове сезоне. У сусрету 33. кола било је 2:0 (1:0).

Поред капитена Илића и Миладина Стевановића на штоперу, у односу на екипу која је почела сусрет са Чукаричким ново лице у првој постави домаћих био је млади Марко Голубовић. Заиграо је као десно крило уместо Алена Стевановића, али деловао ближе голу и око њега су била главна дешавања у првом полувремену.

Двадесетогодишњак из Мајданпека је у 37. минуту пропустио стопостотну шансу када је лопту, одбијену после шута Бандаловског, удаљен неколико метара од празног гола, послао преко пречке. Ипак, у „пресликаној” ситуацији у надокнади времена на крају прве половине меча, након што је голман Бајић скренуо ударац Михајловића, Голубовић је погодио мрежу.

И у првих 20 минута Голубовић је могао до поготка, поготову када је испред шеснаестерца добио лопту од Божинова, али лоше шутирао. Готово цело прво полувреме проведено је на половини гостију. Играчи Борца су прокоцкали неколико контранапада упадајући у офсајд замке, а њихову једину прилику пре великог одмора поклонио им је голман „црно-белих” Шаранов. У 37. минуту, лопту је дао у ноге Вујаклији који је у близини казненог простора могао боље да се снађе – његов ударац изблокирао је Стевановић.

Чачани су у наставку показали амбицију, али је шампион био опаснији. Дарко Брашанац је у 55. минуту, надомак беле тачке, имао одличну позицију из које је шутирао тик поред гола, али је из пенала у 73. минуту био прецизан, пуцајући у десни угао (Бајић отишао на другу страну). Најстрожа казна досуђена је престрого када је Аџовић дотакао Михајловића, који је у оној секвенци у 55. минуту акцијом по левој страни припремио прилику Брашанцу.

Нешто пре другог поготка домаћих, Борац је могао до изједначења: Јовановић је по десној страни ушао у шеснаестерац, без икога на путу ка голу, али се спетљао па га је стигао Богосавац.

Око 200 ватрених навијача Партизана на јужној трибини пружало је бучну подршку, а ретка ситуација да се одатле помиње премијер Србије Вучић, збила се у другом полувремену када је поручено да му се „неће дати титула”, што је на источној трибини дочекано аплаузом.

Стадион Партизана. Гледалаца: 700. Судија: Дејан Анђелковић (Крушевац). Стрелац: 1:0 Голубовић у 45+1, 2:0 Брашанац у 73. из једанаестерца. Жути картони: Бандаловски (Партизан), Костић, Балабановић, Крстић, Вујаклија (Борац).

Партизан: Шаранов -, Бандаловски 7, М.Стевановић 7, Јовановић 7 (од 75. Косовић -), Богосавац 7, Евертон 7, Брашанац 7, Илић 6, Голубовић 7 (од 72. А.Стевановић -), Михајловић 7, Божинов 6 (од 67. Влаховић 6).

Борац: Бајић 6, Танасин 5, Крстић 5, Маслаћ 5, Костић 5, Балабановић 5 (од 71. Аџовић -), Петраци 5, Јовановић 5, Зорић 5 (од 82. Бангура -), Зец 5 (од 86. Сотировић -), Вујаклија 5.