Sport

Čelsi „iskalio bes“ nad nemoćnom Aston Vilom, dva gola Mitrovića

Golove za Čelsi postigli su Loftus Čik u 26. i Pato u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, dok je dva gola postigao Pedro u 46. i 59. minutu susreta.

Čelsi je od starta krenuo silovito i od 26. minuta došao u prednost, a prvi gol u Premijer ligi postigao je mladi Ruben Loftus Čik. Pred kraj prvog poluvremena „Plavci“ su duplirali prednost iz penala, a precizan je bio Pato, na svom debiju.

Samo što je drugo poluvreme počelo, „Plavci“ su već vodili sa 3:0, a posle sjajne akcije gol je postigao Pedro, koji je u 59. još jednom bio precizan za konačan rezultat na meču.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta, dok Nemanja Matić nije dobio priliku.

Ovom pobedom Čelsi je preuzeo deveto mesto na tabeli sa 44 boda, koliko ima i Liverpul, ali u slabiju gol razliku, dok je Aston Vila ubedljivo poslednja na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

Fudbaleri Njukasla izgubili su u gostima od Noriča sa 3:2 i tako otežali sebi borbu za opstanak u Premijer ligi.

Norič je poveo preko Tima Klosea, ali je Aleksandar Mitrović izjednačio. Novu prednost domaćinu doneo je Đumersi Mbokani, ali je srpski napadač postigao gol iz penala četiri minuta pre kraja regularnog dela i ponovo izjednačio.

Ipak, pobedu Noriču u trećem minutu nadoknade doneo je Martin Olson.

Njukasl je ostao pretposlednji sa 25 bodova, šest manje od Noriča, koji je na 17. mestu koje obezbeđuje opstanak.

Arsenal i Mančester siti ostali su u igri za titulu, pošto su zabeležili pobede.

Arsenal je sa 4:0 pobedio Votford na svom stadionu, dok je Siti istim rezultatom u gostima bio bolji od Bornmuta.

Arsenal je treći sa 58 bodova, Siti ima četiri manje, dok vodeći Lester ima 66, a drugopalsirani Totenhem 61.

Sanderlend i VBA igrali su bez golova, Stouk i Svonsi igrali su nerešeno 2:2, a istim rezultatom završen je i duel Vest Hema i Kristal Palasa.