Sport

Del Potro u finalu Ju Es opena posle predaje Nadala

Argentinski teniser Huan Martin del Potro plasirao se u finale Otvorenog prvenstva SAD, pošto mu je večeras posle drugog seta Španac Rafael Nadal predao meč zbog povrede.

Del Potro je u trenutku predaje vodio sa 7:6 i 6:2, a Nadal je meč predao zbog povrede desnog kolena posle sat i 59 minuta igre.

Argentinac će u finalu Ju Es opena igrati protiv boljeg iz duela izmedju Novaka Djokovića i Japanca Keija Nišikorija.

Na početku meča Argenitnac i Španac razmenili su po brejk, da bi potom u finišu Del Potro ponovo stekao prednost brejka i došao u priliku da servira za vodjstvo od 1:0.

Nadal je ipak ponovo uspeo da uzvrati oduzimanjem servisa, a potom i set odvede u taj-brejk.

Odlučujući gem pripao je Argentincu rezultatom 7:3.

Španac je prethodno sredinom prvog seta prvi put tražio medicinsku pomoć kako bi mu se bandažiralo koleno.

U drugom setu Nadal se nije dobro kretao s obzirom na to da je vidno imao bol u kolenu. Del Potro je to iskoristio i s dva brejka lako došao do vodjstva od 2:0.

Ubrzo po završetku seta Nadal je odlučio da preda meč.