Sport

El Klasiko – Ronaldo utišao Kamp Nou!

Još jedan spektakularan meč odigrali su Barselona i Real. Iako su domaći bili bolji tim tokom većeg dela utakmice, „galaktikosi“ su u finišu meča, sa igračem manje na terenu, stigli do pobede i vratili se u šampionsku trku.

Početak meča protekao je u znaku sećanja na nedavno preminulu legendu Barselone i svetskog fudbala Johana Krojfa. Tribine, minut ćutanja, dug aplauz u 14. minutu, sve je podsetilo na legendarnog Holanđanina, koji je u velikoj meri zadužio fudbal kakvog ga danas poznajemo.

A na terenu, Barsa je dominirala. Real je igrao nekako defanzivno, često su svi igrači, osim golmana Brava, bili na polovini gostiju. Ipak, u prvom poluvremenu golova, ali ni nekih velikih šansi, nije bilo.

U nastavku je Real zaigrao kudikamo agresivnije. Kristijano i Benzema bili su raspoloženi za igru, dok je Bejl delovao potpuno pogubljeno na terenu.

U jeku napada Reala, Barselona stiže do prednosti. Korner je izveo Rakitić, a Pike umakao Pepeu i preciznim udarcem glavom savladao Navasa.

Delovalo je da će Barsa zabeležiti sigurnu pobedu, ali Katalonci nisu uspeli da izdrže nalet Reala u finišu meča.

Prvo je Benzema spekakularnim „makazicama“ doneo izjednalenje, da bi samo nekoliko minuta kasnije sudija poništio pogodak Bejla, zbog navodnog faula u skoku nad Albom.

Već u sledećem napadu Ronaldo pogađa prečku, a na drugoj strani Ramos nesmotreno ruši Suareza i dobija drugi žuti karton . automatski i isključenje.

Kada se očekivalo da će Barsa pokušati da iskoristi igrača više na terenu, Real organizuje fantastičan kontranapad. Bejl na drugoj stativi pronalazi Ronalda, koji hladnokrvno prima loptu na grudi i šalje ispod Brava i donmosi veliku pobedu „galaktikosima“.

Ovo je prva pobeda Reala na Kamp Nou još od sezone 2011/2012, kojom se „kraljevski klub“ donekle vratio u šampionsku trku, pošto na trećem mestu na tabeli Primere ima sedam bodova manje od Barselone.

Ateltiko je ubedljivom pobedom nad Betisom od 5:1 zadržao drugo mesto na tabeli sa bodom više od Reala i šest manje od Barse.

Ovako je protekao El Klasiko:

22.21 – Kraj, Barselona – Real 1:2.

22.14 – GOOOL! Real vodi sa 2:1, strelac je Kristijano Ronaldo!

22.12 – Real ostaje sa igračem manje na terenu. Drugi žuti karton, automatski i crveni, zaradio je kapiten Serhio Ramos.

22.10 – Već u narednom napadu – nova šansa za Real. Kristijano Ronaldo pogađa prečku.

22.09 – U 80. minutu meča, poništen je gol Gareta Bejla zbog prekršaja. Usporeni snimak pokazao je da je „kraljevski klub“ možda i oštećen.

21.51 – GOOOL! Real stiže do izjednačenja spektakularnim „makazicama“ Benzeme u 62. minutu!

21.45 – GOOOL! Barselona vodi od 56. minuta golom Đerara Pikea!

21.43 – Rasplamsala se borba, kao da niti jedna ekipa nije zadovoljna nerešenim rezultatom.

21.34 – Nastavljen je meč na Kamp Nou.

21.18 – Poluvreme, Barselona – Real 0:0.

21.02 – Pola sata igre, Barsa je mnogo bolji rival, dok se igrači Reala uglavnom brane.

20.45 – Istekao je 14. minut igre, Kamp Nou je na nogama i dugim aplauzom pozdravlja Johana Krojfa.