Sport

Evropsko prvenstvo: Španovićeva, Tomaševićeva i Anić u finalu, Dudaš drugi

20.00 – Mihail Dudaš zauzeo je drugo mesto u trci na 400 metara, pa posle pet disciplina zauzima drugo mesto u generalnom plasmanu.

18.46 – Ivana Španović skokom od 6,90 metara u prvoj seriji izborila plasman u finale, norma je 6,60 metara. Finale Evropskog prvenstva u skoku udalj održaće se u petak od 19.20.

17.00 – Dudaš nakon četiri discipline na drugom mestu sa 3.359 bodova.

16.40 – Dudaš briljira i u skoku uvis, postavio je najbolji rezultat sezone – 2,01 metar.

15.45 – Srpska atletičarka Tamara Salaški direktno se kvalifikovala u polufinale trke na 400 metara na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu.

Kako je saopštio Atletski savez Srbije, Salaški se direktno kvalifikovala pošto je njen rezultat deveti na listi najboljih, a prvih 12 atletičarki idu direktno u polufinale, dok su ostale takmičarke morale da učestvuju u kvalifikacijama.

Polufinale je na programu u četvrtak od 17.35.

15.31 – Srpski atletičar Lazar Anić plasirao se u finale skoka udalj.

Anić je u drugoj kvalifikacionoj grupi zauzeo treće mesto, a ukupno sedmo, sa skokom od sedam metara i 93 centimetra u trećoj seriji.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je Šveđanin Mišel Torneus, koji je skočio 8,19 metara, a iza njega su Radek Juška iz Češke i Nemac Fabijan Hajnl, koji su skočili po osam metara i 11 centimetara.

Finale skoka udalj održaće se u četvrtak od 18.20.

15.11 – Mihail Dudaš posle tri discipline u desetoboju na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu zauzima treće mesto sa 2.546 bodova.

Dudaš je u sprintu na 100 metara u najbržoj grupi zauzeo treće mesto sa rezultatom od 10 sekundi i 90 stotinki. U skoku udalj zauzeo je peto mesto, pošto je ostvario skok od 7,44 metra, dok je u bacanju kugle zauzeo treće mesto i ostvario novi lični rekord sa 14 metara i 24 centimetra.

Dudaša do kraja dana očekuju još dve discipline. Od 15.30 nadmetaće se u skoku uvis, dok ga od 19.38 očekuje trka na 400 metara.

Prvo mesto u desetoboju trenutno zauzima Norvežanin Martin Roe s 2.591 bodom, dok je na drugom mestu Ukrajinac Oleksej Kasjanov sa 2.586.

13.51 – Srpska atletičarka Dragana Tomašević plasirala se danas u finale Evropskog prvenstva u Amsterdamu u bacanju diska.

Tomaševićeva je ostvarila rezultat od 60 metara i 51 centimetra, što je njen najbolji rezultat u sezoni.

Norma za finale je 58 metara ili najmanje 12 najboljih rezultata.