Sport

Federer preokretom do polufinala, Mari u pet setova bolji od Tsonge

Švajcarac Rodžer Federer je nakon preokreta savladao Hrvata Marina Čilića sa 3:2, po setovima 6:7, 4:6, 6:3, 7:6, 6:3, i plasirao se u polufinale Vimbldona, gde će igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića, koji je bio bolji od Amerikanca Sema Kverija sa 3:1 (6:4, 7:5, 5:7, 6:4).

Sjajnom igrom protiv favorizovanog Švajcarca, Čilić je osvojio prva dva seta, u četvrtom propustio nekoliko meč-lopti, ali nije imao snage za završni udarac. Švajcarac uspeva da se vrati u meč, preokrenuo je rezultat i na kraju zasluženo slavio pobedu.

Teniseri su čuvali svoje servise u prvom setu pa je taj period igre rešen u taj-brejku. Čilić je na startu uz dva mini-brejka poveo sa 4:0 i mirno priveo set kraju, za 7:4 u taj-brejku.

Ključni gem, kako se kasnije ispostavilo, drugog seta bio je treći gem, kada je Čilić uspeo da oduzme servis protivniku i stigne do ranog brejka. Švajcarac je pokušao da uzvrati, ali sve što je uradio bila je jedna brejk šansa u narednom gemu, međutim, Čilić nije dozvolio gubitak servisa. Potom je priveo set kraju – 6:4.

Treći set je doneo neizvesnu borbu sve do rezultata 3:3. Čilić je napao, osvojio tri vezane brejk šanse, ali je Švajcarac uspeo da se izvuče. U narednom gemu Federer koristi svoju šansu i oduzima servis Čiliću. Potom osvaja i svoj servis i dobija treći set – 6:3.

Velika borba i u četvrtom setu. Oba tenisera su uspevala da osvoje svoje servise do finiša seta. Tada Čilić na servis protivnika osvaja prvu meč-loptu, ali Švajcarac uspeva da se odbrani. Imao je Hrvat još jednu meč-loptu ponovo na servis Švajcarca, ali je Federer ponovo uspeo da se odbrani i uvede set u taj-brejk.

U taj-brejku pravi rat nerava, ređale su se set ili meč lopte, na kraju Federer uspeva da reši taj period igre u svoju korist sa 11:9 i stigne do izjednačenja u setovima – 2:2.

Peti set je doneo dominaciju Federera, konstantno je napadao servis protivnika i u osmom gemu uspeo da oduzme servis Čiliću. Potom je osvojio i svoj gem i rešio set i meč u svoju korist – 6:3 u petom setu.

Ovako su protekla muška četvrtfinala na Vimbldonu:

21.42 Endi mari je poslednji polufinalista Vimbldona, pošto je sa 3:2 u setovima savladao Žo-Vilfrida Tsongu.

Poslednji set Britanac je rešio u svoju korist – 6:1.

21.07 – Tsonga osvaja i četvrti set sa 6:4, poslednjeg polufinalistu odlučiće peti set!

20.15 – Tsonga osvaja set protiv Marija 6:3 i smanjuje prednost Britanca na 2:1 u setovima.

19.31 – Endi Mari vodi sa 2:0 protiv Žoa Vilfrida Tsonge. Drugi set dobio je rezultatom 6:1.

19.05 – Nakon 80 minuta igre Mari dobija prvi set protiv Tsonge u taj-brejku, 12:10.

19.00Berdih je u polufinalu nakon pobede nad Lukasom Pujom od 3:0, po setovima 7:6, 6:3, 6:2. Protivnik u polufinalu je bolji iz duela Mari – Tsonga.

18.30 – Tomaš Berdih vodi sa 2:0 protiv Lukasa Puja, drugi set dobio je sa 6:3

17.58 – Berdih vodi protiv Polija sa 1:0, pošto je dobio prvi set u taj-brejku sa 7:4.

17.28Federer osvojio peti set sa 6:3 i plasirao se u polufinale, gde ga očekuje Miloš Raonić.

16.56 – Velika borba u četvrtom set, na kraju Federer sigurniji u taj-brejku – 11:9. Izjednačenje u setovima 2:2. Sledi peti, odlučujući, set.

16.46 – Miloš Raonić je prvi polufinalista Vimbldona nakon pobede nad Semom Kverijem od 3:1, po setovima 6:4, 7:5, 5:7, 6:4.

16.05 – Sem Kveri dobio treći set protiv Miloša Raonića sa 7:5 i smanjio prednost na 2:1 u setovima.

15.57 – Federer smanjuje prednost Čilića na 2:1, treći set je dobio rezultatom 6:3.

15.27 – Raonić vodi protiv Sema Kverija sa 2:0 u setovima, drugi set 7:5 za Kanađanina.

15.25 – Marin Čilić nastavlja sa odličnom igrom, osvaja i drugi set protiv Rodžera Federera – 6:4, pa sada vodi sa 2:0 u setovima.

15.00 – Čilić vodi sa 1:0 u setovima pošto je bio bolji u taj-brejku – 7:4.

14.45 – Miloš Raonić dobio prvi set protiv Sema Kverija sa 6:4.