Sport

Francuska bolja od Nemačke, sa Portugalijom za titulu

PreviewSlide

MARSELJ – Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u finale šampionata Evrope, posto je sinoć u drugom polufinalu savladala Nemačku 2:0 (1:0).

Pred 64.000 gledalaca u Marselju oba gola postigao je Antoan Grizman, u 45. iz penala i 72. minutu. On je ubedljivo vodeći strelac turnira sa šest golova.

Francuzi će se za treću titulu kontinentalnog šampiona, u nedelju uveče na Sen Deniju, boriti protiv Portugalije, koja je sinoć, takođe 2:0, savladala Vels.

Lev: Bili smo bolji od Francuske, možda odem…

Selektor fudbalske reprezentacije Nemačke Joakim Lev rekao je da njegov tim nije zaslužio poraz od Francuske u polufinalu prvenstva Evrope, kao i da još uvek nije poznato da li će ostati na toj funkciji.

„Bili smo bolji od Francuske. Trudili smo se, pokazali ogromnu želju, bili dobri u situacijama „jedan na jedan“, ali smo u finišu prvog poluvremena nesrećno primili gol iz penala i potom promašili mnogo šansi“, rekao je Lev posle utakmice.

Lev je kao potvrdu svojih tvrdnji izneo podatak oko poseda lopte jer su Nemci imali skoro 70 odsto.

„Bili smo hrabri, pokušali sve i nemam šta da zamerim igračima. Iza nas je dobar turnir, nisam video mnogo grešaka. Sve je ovo fudbal“, poručio je Lev, uz prognozu da će Francuska u finalu pobediti Portugaliju.

On je dodao da je neizvesno da li će nastaviti da vodi reprezentaciju.

„Ne mogu da predvidim šta će se desiti. Puno sam razočaran da bih trenutno pričao o tome. Nismo pre turnira razgovarali o tome, ali bismo u narednim danima mogli. Sve u svemu, razmotriće se sve opcije“, zakljucio je selektor svetskih prvaka.