Gradovi

Хет трик Хаскића за нову победу Радничког

Фудбалери Радничког победили су на свом терену у Нишу Радник из Сурдулице са 4:1, у утакмици 24. кола Супер лиге Србије, остварили седми узастопни тријумф и учврстили се на другом месту на табели.

Радник је повео у трећем минуту голом Милоша Миловановића, а после тога, преокрет и победу домаћима донео је троструки стрелац Нермин Хаскић. Он је изједначио у осмом минуту, а голове је постигао још у 30. и 43. минуту. Стрелац је био и Стефан Ђорђевић у 63. минуту.

Хаскић је први стрелац Супер лиге са 16 бодова, а три мање постигао је Рикардо Гомеш из Партизана. Раднички је остварио 18. победу у првенству и други је на табели са 59 бодова, шест мање, али и утакмицом више од Црвене звезде. Радник је осми са 29 бодова.

Фудбалери Динама из Врања победили су на свом терену Напредак са 4:0. Двоструки стрелац био је Жељко Димитров, који је голове постигао у 51. и 74. минуту. Голове су постигли и Никола Поповић у 40. и Млађан Стевановић у 85. минуту.

Динамо је у последње четири утакмице непоражен, а за то време остварио је три победе, а последњи је на табели са 17 бодова, колико има и претпоследњи Земун уз меч мање. Напредак је наставио низ лоших резултата и заузима шесто место на табели са 34 бода.

Вождовац је као домаћин победио Војводину са 1:0 голом Николе Микића у 88. минуту.

Београдски тим је после седме првенствене победе 10. на табели са 25 бодова, док Војводина, која је претрпела 10. пораз у лиги, заузима девето место са три бода више.

Фудбалери Пролетера су на свом терену победили Младост са 2:0, головима двоструког стрелца Стефана Чоловића у 19. и 48. минуту. Пролетер је седми на табели са 32 бода, а Младост је пета са 39 бодова.

Једину победу на гостовањима у данашњим утакмицама које су почеле од 15 часова, остварио је Чукарички, против Спартака са 2:1.

Београдски тим повео је у 26. минуту голом Огњена Мудринског, а предност је удвостручио Самуел Овусу у 43. Коначан резултат поставио је Дејан Ђенић у 86. минуту.

Чукарички је четврти на табели са 45 бодова, а Спартак је 12. са 20 бодова.

На стадиону „Рајко Митић”, у 159. „вечитом” дербију Црвена звезда и Партизан играли су нерешено 1 : 1.