Sport

Istorijski trijumf Bačke, Radnički u Nišu bolji od Mladosti golovima u finišu

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana upisali su u subotu treću pobedu ove sezone u Superligi Srbije, pošto su na svom terenu ubedljivo savladali Rad sa 4:0 (2:0).

Crno-beli su poveli golom Valerija Božinova već u 3. minutu, mladi Nikola Milenković je u 23. udvostručio prednost, najbolji pojedinac meča Leonardo Da Silva Souza pogodio je u 49, da bi konačan rezultat postavio Mirosav Radović u 80.

Partizan je dominantno došao do novih bodova, koji će im mnogo značiti uoči reprezentativne pauze posle promenjivih rezultata, i priključio se gornjem domu tabele.

Problem za crno-bele u najefikasnijem meču sezone je samo isključenje trenera Marka Nikolića posle prigovora sudiji za nedosuđen penal za Partizan.

S druge strane, ekipa Rada je prekinula niz od tri pobede, ali ne mora previše da brine jer je u sigurnoj zoni.

Fudbaleri Bačke ostvarili su prvu, istorijsku pobedu u Superligi Srbije, pošto su u Novom Sadu savladali Borac iz Čačka sa 1:0 (1:0).

Mladi Luka Luković ušao je u klupsku istoriju jer je bio strelac jedinog gola na stadionu „Karađorđe“ za trijumf debitanta u najjačem rangu Srbije.

Tri boda upisao je i Radnički u Nišu protiv lučanske Mladosti i to golovima u zaustavnom vremenu. Prvo je Saša Stojanović pogodio u 90, a potom je Miloš Petrović četiri minuta kasnije potvrdio trijumf.

Golova nije bilo u duelima Voždovac – Napredak i Javor – Čukarički.