Казахстан елиминисао Италијане са првенства Европе

Футсал репрезентација Казахстана елиминисала је првака Европе – Италију са континенталног шампионата у Београду, пошто су вечерас у четвртфиналу победили 5:2.

Казахстанци су у вечерашњем дуелу у Београдској арени повели у 16. минуту поготком Леа, да би Серик Жаманкулов у 19. минуту дуплирао предност.

Италијани су на полувремену имали два гола заостатка, те су на почетку другог заиграли знатно агресивније, па су већ у 23. минуту голом Фортина смањили на 1:2.

Ипак, Казахстанци су се већ у наредном нападу вратили на два гола предности, пошто је Чингиз Јесенаманов савладао Стефана Мармарелу.

Италија је тек три и по минута пре краја смањила на 2:3, а стрелац је био Мауро Канал, међутим, Казахстан је поново после неколико секунди успео да постигне гол и на тај начин практично преломи утакмицу.

Коначан резултат поставио је Лео ударцем са целог терена на празан гол 23 секунде пре краја.

Казахстан ће у полуфиналу у четвртак од 21.00 играти против Шпаније, док се у првом полуфиналу од 18.30 састају Србија и Русија. (Бета)