Gradovi

Kiks Zvezde protiv Mladosti, teška povreda Plavšića

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana odigrali su večeras 2:2 (1:1) u poslednjoj utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Pred samo 3.600 gledalaca na stadionu Rajko Mitić gosti su poveli golom Saše Jovanovića u 11. minutu, iznednačio je Dušan Anđelković u 35, prednost Zvezdi doneo je Petar Orlandić u 54, a bod Lučancima Vladimir Radivojević u 69. minutu.

Ipak, sve ovo ostalo je u senci teške povrede prvotimca Crvene zvezde Srđana Plavšića u 49. minutu nakon pogibeljnog starta Radomira Milosavljevića u 49. minutu.

Milosavljević je isključen, a još se čekaju prve vesti o težini Plavšićeve povrede, koja izvesno nije naivna jer su stadionom odzvanjali njegovi jauci.

Zvezda nije uspela da pobedi i iskoristi jučerašnji remi Vojvodine i Partizana u Novom Sadu, pa je njena prednos i dalje šest bodova.

Rezultati 18. kola: Borac – Voždovac 1:2 (Jovanović 76 – Dražić 60, 66) , Čukarički – Novi Pazar 2:0 (D. Srnić 48, Ožegović 77), Napredak – Metalac 1:0 (Šarac 7), Rad – Radnički Niš 1:1 (Ćulum 65 – Pavkov 53. penal), Spartak – Radnik 1:1 (Mudrinski 16 – Adamović 11), Javor – Bačka 2:0 (Eliomar 56, Bjedov 80), Vojvodina – Partizan 0:0, Crvena zvezda – Mladost Lučani 2:2 (Anđelković 35, Orlandić 54 – Jovanović 11, Radivojević 69).

Tabela: Crvena zvezda 45 bodova, Partizan 39, Vojvodina 39, Napredak 34, Mladost Lučani 32, Radnički Niš 30, Spartak 26, Javor 26, Rad 21, Voždovac 21, Metalac 20, Čukarički 20, Radnik 17, Novi Pazar 12, Bačka 11, Borac Čačak 8.