Коло Серије А у сенци Буфоновог рекорда

ТОРИНО – Фудбалери Јувентуса победили су данас Торино као гости са 4:1 у Серији А, а утакмицу је обележио легендарни италијански голман Ђанлуиђи Буфон, који је оборио рекорд 22 године стар.

Буфон је оборио рекорд Себастијана Росија из 1994. године, када је тадашњи голман Милана био несавладан 929 минута.

Голмана Јувентуса први је савладао Андреа Белоти, и то из пенала, након што Буфон пуних 974 минута није примио гол.

Два гола за Јувентус постигао је Алваро Мората, а по један Пол Погба и Сами Кедира.

Јувентус је први на табели са 70 бодова, шест више уз утакмицу више од другопласираног Наполија. Торино, за који је целу утакмицу одиграо српски репрезентативац Никола Максимовић, 13. је са 33 бода.

Фиорентина није победила и у четвртој узастопној утакмици, пошто је у гостима играла без голова са претпоследњим Фросинонеом. Екипа из Фиренце је четврта са 55 бодова, пет мање од Роме, која је на трећем месту које води у квалификације за Лигу шампиона.

Кјево је голом Рикарда Међоринија савладао Сампдорију у гостима, док је Карпи победом са 2:1 над Вероном у гостима изашао из зоне испадања. Сасуоло и Удинезе играли су нерешено 1:1, преноси Бета.