Novosti online

„Крабе“ из Риминија побеђују захваљујући Наташи Ковачевић

Сан Марино – Животни подвиг наше кошаркашице Наташе Ковачевић (22) одјекнуо је широм света, а како Италијани реагују на то најбоље се видело прекјуче и јуче, у Сан Марину и Риминију. Звездина играчица протекла два дана била је гост агенције „Интерперформасис“, која је заступа у кошаркашкој каријери, чији власник Лучано Капикјони јој је приредио топао дочек, заједно с менаџером Бојаном Тањевићем. С њом је био и њен отац Вукашин.

Уочи локалног дербија трећелигаша у мушкој конкуренцији открили су јој да је протеклих месеци била велика инспирација домаћем тиму Римини „крабс“ (Крабе из Риминија). На полувремену утакмице, у којој је тај тим савладао Сантарканђело са 90:77, пред пуним трибинама (3.000), градоначелник Риминија Андреа Гнаси предао јој је Плакету града, у присуству свог саветника за спорт Ђан Луке Брасинија. Од играча домаћег тима добила је лопту и мајицу с потписима играча, док јој је публика на ногама дуго аплаудирала.

„Наташа је најсветлији амбасадор спорта и жена и почаствовани смо што је наш гост“, речено је поред осталог на полувремену утакмице. Италијани су врло добро упознати с њеном каријером и повратком на терен после тешке саобраћајне несреће у Мађарској пре три године, у којој је изгубила потколени део леве ноге. Протеклог викенда локалне новине су јој посветиле више од пола стране.

Наташа Ковачевић предаје српски дрес Лучану Капикјонију

(Фото: А. Милетић)

Приликом обиласка старог града у Сан Марину, планине-државе двадесетак километара удаљене од познатог италијанског летовалишта Риминија, Лучано Капикјони је кроз смешак објаснио Наташи како је његов тим (он је и власник „Краба“) после неколико узастопних пораза успео да се препороди и победи десет пута у низу.

„У јануару је била једна утакмица Црвене звезде на којој си имала десет скокова, а наш мушки тим је те недеље имао укупно 12. Играли смо анемично, није било жара, борбе, па сам тог дана казао играчима: „Ви знате ко је Наташа Ковачевић! Да ли мислите да је у реду то да она има малтене исто скокова колико ви заједно. Размислите мало о томе и покажите на наредним утакмицама да ли сте извукли неке поуке… И тако смо почели да побеђујемо све редом, захваљујући теби“, казао је Капикјони Наташи Ковачевић која је захвалила њему и његовим сарадницима на два незаборавна дана.

Наташа је видела низ знаменитих споменика у овом делу Италије. Поред осталог, један од најстаријх мостова на свету, Тиберијев мост у Риминију, саиграђен пре две хиљаде година, затим „Гранд хотел“ у том граду (у истоименом хотелу је одсела, али у Сан Марину), у којем је Фредерико Фелини снимао „Амаркорд“. Па тврђаву на Планини титана, највишем врху Сан Марина ( 750 м)… Ноћна шетња улицом дуж плаже у Риминију није је оставила равнодушном, као ни податак да град од 140.000 становника лети постане кошница више од милион људи, пошто се ту сјати близу милион туриста (укупно око 1.500 хотела).

Признање Наташи Ковачевић у Риминију
Кошаркашица Црвене звезде Наташа Ковачевић је јуче (недеља) у Сан Марину била гост агенције „Интерперформансис“, која је заступа у каријери. Пре подне је прошетала старим градом, у друштву власника те агенције Лучана Капикјонија и менаџера Бојана Тањевића, а у вечерњим сатима је била специјални гост на локалном дербију Треће италијанске лиге у Риминију: Римини „крабс“ – Сантарканђело 90:77. На полувремену утакмице, пред пуним трибинама (3.000), градоначелник Риминија Андреа Гнаси предао јој је Плакету тог града, у присуству саветника за спорт Ђан Луке Брасинија. Од играча домаћег тим добила је лопту и мајицу с њиховим потписима.

„Хвала на топлом дочеку, на лепим тренуцима у Сан Марину и Риминију. Било је заиста прелепо и корисно. Моја Фондација је окренута младима и спорту и пуно ми је срце кад видим здраву спортску средину, љубитеље кошарке и спорта који долазе на мечеве искључиво због спорта“, рекла је, поред осталог Наташа Ковачевић својим домаћинима међу којима су били и некадашња бугарска кошаркашица Тина Димитрова и бивши репрезентативац БиХ Гордан Фирић.

Пре поласка, дошло је до размене поклона. Наташа је поклонила Капикјонију реплику српског дреса с Првог светског првенства у Монтевидеу 1930, с његовим надимком (Лаки) и срећним бројем (7). Он је узвратио са „Срећним новчићем“ Сан Марина, пете најмање земље на свету (61 км2, 30.000 становника). Обећао јој је да ће српски дрес стајати на почасном зиду његове агенције, поред играча које је заступао (или их и данас представља), а међу њима су и Жарко Паспаљ, Предраг Даниловић, Зоран Савић, Емануел Ђинобили, Пау и Марк Гасол, Тони Кукоч, Дино Рађа, Оскар Шмит…

Пре повратка за Београд, уследио је одлазак у две велике компаније, „Техноџим“ у Ћезени и „Изокинетик“ у Болоњи. Наташа је тамо дочекана као велика светска звезда пред којом су се поклонили и њихови генерални директори.

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh