Novosti online

Креативни центар у клубу за старе у Светогорској

Дружење у клубу за старе у Светогорској улици Илони Вучковић донело је мноштво промена – набоље. За две године, колико је већ члан центра, ова пензионерка научила је правила бриџа, савладала декупаж и технику сликања, али јој је најдраже ипак то што је под кровом ове установе стекла неколико најбољих пријатеља.

– Сваком бих препоручила да постане део наше дружине. Кад год осетим потребу свратим у клуб, а то је бар четири пута седмично. Док се дружимо, сви садржаји су нам бесплатни, а обезбеђен нам је и материјал за рад. Захваљујући реновирању, проширио се и број услуга у клубу – задовољна је корисница Едукативно-креативног центра у оквиру Дневног клуба за старе у Светогорској.

Нови центар, засад једини тог типа у земљи, опремљен је рачунарима да би најстарији корисници могли да користе интернет кутак са савременим едукативним центром за „треће доба”. Убудуће ће им бити доступна и бесплатна обука за рад на компјутеру, као и различите креативне радионице у оквиру којих ће моћи да усвоје нове хобије – обликовање предмета од глине или шивење. У уређење овог и клуба у Улици Милеве Марић-Ајнштајн на Новом Београду компанија „Јапан тобако” уложила је укупно око 3,4 милиона динара. Донирала је и око три милиона динара за сређивање Стационара у Диљској улици на Карабурми.


(Фото Беоинфо)

Ирена Вујовић, помоћница градоначелника, подсетила је да је центар у Светогорској један од 24 клуба у Београду чије услуге користи око 5.500 људи, док се 2.500 старијих и немоћних ослања на помоћ геронтодомаћица.

– Крајем 2015. почели су да раде потпуно нови клубови у Земуну и Раковици, као и клуб у Милева Марић-Ајнштајн. У овој години, за отприлике месец дана, планирано је отварање таквог објекта и на Звездари – истакла је Вујовићева.

Да град планира да обогати садржаје у сваком клубу за старије потврдила је и Сузана Мишић, директорка Геронтолошког центра Београда.

– Овај едукативно-креативни центар је јединствен у Србији и Београду. Овде ћемо у различитим радионицама показати шта све можемо јер имамо радионицу за израду предмета од глине, за рад на компјутерима, школу фотографије, сликања… Намера нам је да се у 24 клуба у граду направи специфично дешавање за сваки, где ће корисници бирати оно што им одговара. Опремљени смо технички, али и знањем и ентузијазмом – поручила је Мишићева.

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh