BG

NOVI PODVIG: Lajovićev uspeh karijere – finale mastera u Monte Karlu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u finale mastera u Monte Karlu, pošto je danas u polufinalu pobedio Rusa Danila Medvedeva sa 2 :0, po setovima 7:5 i 6:1.

Lajović je do najvećeg uspeha u karijeri stigao posle sat i 35 minuta igre, a za titulu u Monte Karlu će se boriti protiv  Italijana Fabija Fonjinija koji je savladao Rafaela Nadala sa 2 : 0 setovima.

Medvedev je mnogo bolje počeo meč, napravio je dva brejka i poveo sa velikih 5:1, ali to nije bio kraj prvog seta.

Srpski teniser je nakon toga „opustio ruku“ i uz dva brejka je prvo izjednačio na 5:5, da bi potom i oduzeo servis protivniku za potpuni preokret.

Lajović je u 12. gemu iskoristio treću set loptu i posle sat vremena borbe poveo sa 1:0 u setovima.

On je u istom ritmu počeo i drugi set, osvojio je prva četiri gema i tada je pitanje pobednika na ovom meču praktično bilo i rešeno.