Ливерпул бољи од Јунајтеда, Виљареал сигуран против Бајера

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на свом терену Манчестер јунајтед са 2:0, у првој утакмици осмине финала Лиге Европа, у првом ; сусрету који су ове две екипе икада одиграле у европским такмичењима.У осталим вечерњим утакмицама победе су забележили и Спарта, Виљареал и Атлетик Билбао, док су Спарта и Лацио одиграли нерешено.

Ливерпул је имао више прилика, а славио је головима Данијела Стариџа у 20. из једанаестерца и Роберта Фирмина у 73. минуту.

Пенал је досуђен када је Мемфис Депај у свом шеснаестерцу направио фаул, а Стариџ га искористио, иако је Давид де Хеа закачио лопту.

Само четири минута касније Филип Кутињо је могао да повећа предност, али је Де Хеа сјајно одбранио.

Ливерпул је имао неколико добрих шанси, али је други гол постигао тек у 73. минуту, када је Адам Лалана пронашао Фирмина у шеснаестерцу, а он је мирно сместио у мрежу.

Виљареал је код куће победио Бајер Леверкузен са 2:0 головима Седрика Бакамбуа.

Атлетик Билбао је потврдио добру формуу последње време победом над Валенсијом од 1:0, док су Спарта и Лацио одиграли 1:1 у Прагу.

Реванш мечеви на програму су за недељу дана, преноси Бета.