Ливерпул и Севиља за трофеј Лиге Европе

За трофеј у другом по рангу европском такмичењу, Лиги Европе, бориће се Ливерпул и Севиља. Енглески клуб је након победе Виљареала од 1:0 на „Мадригалу“ славио у реванш утакмици полуфинала са 3:0 (1:0) на свом „Енфилду“. Севиља је након 2:2 против Шахтјора у првом сусрету тријумфовала у реваншу на „Роман Санчез Писхуану“ резултатом 3:1 (1:1).

Борба за пехар и пласман у Лигу шампиона водиће се 18. маја у Базелу. Ливерпул ће играти у четвртом, а Севиља у петом финалу у историји, а ниједан од ова два клуба до сада није изгубио у финалу.

„Црвени“ су већ у седмом минуту анулирали предност Виљареала из првог меча. Клајн је шутирао искоса са десне стране, а голман Ареола је одбранио. Одбрана гостујуће екипе је лоше реаговала после одбијене лопте, а најлошије се снашао капитен Бруно који је постигао аутогол.

Домаћин је могао да дуплира предност после прекида који је извео Милнер, али Џан није успео добро да „захвати“ лопту.

Након пола часа игре прилику је имао Ловрен, али је противнички голман добро интервенисао. Енглески клуб је са 2:0 повео голом Стариџа у 63. минуту након асистенције Фирмина. Коначан резултат поставио је Лалана у 81. минуту.

Фирмино је прошао по левој страни и додао лопту до Стариџа који је лоше шутирао. На лопту је налетео Лалана и послао је у мрежу. Наш Антонио Рукавина, фудбалер Виљареала, је целу утакмицу провео на „клупи“.

И актуелни првак Севиља је рано повео. Гамеиро је у деветом минуту искористио лошу реакцију Малишева, ушао у шеснаестерац и са десетак метара савладао Пјатова. Гости су изједначили у финишу првог полувремена голом Едуарда да Силве након асистенције Мариоша.

Домаћину су била довољна два минута игре у наставку да поново поведе. Гамеиро је после асистенције Кричовиака умакао противничким играчима и са седам-осам метара савладао Пјатова. Трећи гол за шпански тим постигао је Маријано у 59. минуту ударцем са 17 метара искоса са десне стране.