Sport

Mančester Siti i Čelsi u petom kolu FA kupa

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se danas u peto kolo FA kupa, pošto su na svom terenu pobedili drugoligaša Kardif sa 2:0.

Siti je poveo u osmom minutu golom Kevina De Brujnea, a pobedu je obezbedio Rahim Sterling u 37. minutu.

Trener Sitija Pep Gvardiola je posle utakmice protestovao kod sudije zbog oštre igre fudbalera Kardifa. Kako su preneli britanski mediji, Liroj Sane, koji je iz igre izašao na poluvremenu, je imao sreću što nije slomio nogu, a jake udarce u drugom poluvremenu dobili su Serhio Aguero i Brahim Dias.

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u peto kolo FA kupa pošto su kao domaćini pobedili Njukasl sa 3:0.

Dvostruki strelac bio je Miši Batšuaji, koji je golove postigao u 31. i 44. minutu, a konačan rezultat postavio je Markos Alonso u 72. minutu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Žreb za peto kolo FA kupa biće obavljen u ponedeljak.