Мега Лекс први полуфиналиста

На отварању кошаркашког турнира националног купа Србије: Мега Лекс – Константин: 78:61 (13:17, 22:15, 24:20, 19:9)

Ниш – Сусретом између нишког Константина и Мега Лекса у дворани Чаир у Нишу почео је финални турнир овогодишњег Купа Радивоје Кораћ. Пред пуним трибинама члан Прве кошаркашке лиге Константин одиграо је веома добро три четвртине утакмице и, иако је пред собом имао изузетно квалитетну екипу Меге, пружио достојан отпор све до самог финиша сусрета. Мега Лекс, која игра изузетно добро у овој сезони и један је од најуспешнијих српских клубова, до победе је дошла бољом и ефикаснијом игром тек у последњој четвртини меча.

У првих десет минута предвођени одличним Тасићем кошаркаши Константина повели су најпре са 9:3 (у 5. минуту), а потом, два минута касније и са 14:6. После тајм аута чета тренера Мега Лекса Милојевића заиграла је чвршће у одбрани и у деветом минуту прве четвртине смањили на 11:14. Нишки кошаркаши промашили су потом три напада, што искуснија екипа Меге користи и долази на само „минус 1“ – на 13:14. Ипак Константин успева да направи нову предност од четири поена и резултатом 17:13 завршава се првих десет минута.

Прво изједначење бележимо у 12. минуту када Мега стиже на 17:17. Константин се, међутим, не предаје и опет стиже до вођства – 23:19 у 14. минуту. После доста узбуђења и неколико тенденциозних одлука судија на штету Константина у другој четвртини (нишкој екипи у првих 15 минута свирано је чак 14, а играчима Меге само пет фаулова), на полувреме отишло се предношћу Мега Лекса – 35:32. Посебно су у другој четвртини били ефикасни Јарамаз и Загорац.

У наставку, уз велику борбу под обручима, одлични и физички изузетно спремни нишки кошаркаши дуго су били „у игри“. Све до пред сам крај треће четвртине, када су се уз Загорца и Јарамаза разиграли и Павловић и Симеуновић, и када се Мега Лекс „одлепио“ и повео са 57:49, били су углавном равноправни противник.

Ипак до краја сусрета превагнуо је квалитет Мега Лекса. У последњој четвртини било је у једном тренутку 62:52 за Мега Лекс, нишки кошаркаши су се неколико пута „враћали“ и смањивали предност Меге на само четири и пет поена, али… У последњих пет минута меча кошаркаши Мега Лекса просто су прегазили Константин у чијим редовима се недопустиво и неочекивано много грешило. На крају је на семафору било 78:61.

Дворана Чаир. Гледалаца: око 3.500. Судије: Нешковић (Краљево), Весковић (Београд) и Пецељ (Нови Сад).

МЕГА ЛЕКС: Симић 2, Јарамаз 13, Вељковић, Мусић, Ивановић 7, Павловић, Луваву 6, Каба 3, Загорац 15, Симеуновић 15, Николић 6, Јанковић 11.

КОНСТАНТИН: Величковић, Бабовић, Ђорђевић 8, Младеновић, Витковић 1, Стојачић 3, Остојић 7, Тасић 23, Савић 11, Стојановић, Станковић, Гуџић 8.