Gradovi

Nekoliko stotina migranata u parku kod Ekonomskog fakulteta

Nekoliko stotina migranata, od kojih je najveći broj njih iz Avganistana, i danas je u parku kod Ekonomskog fakulteta, a u Komesarijatu za izbeglice kažu da je u Srbiji oko 3.000 migranata.“U parku kod Ekonomskog nalazi se nekoliko stotina migranata i taj broj se ne povećava drastično“, rekao je Tanjugu portparol Komesarijata Ivan Mišković.

BEOGRAD – Nekoliko stotina migranata, od kojih je najveći broj njih iz Avganistana, i danas je u parku kod Ekonomskog fakulteta, a u Komesarijatu za izbeglice kažu da je u Srbiji oko 3.000 migranata.

„U parku kod Ekonomskog nalazi se nekoliko stotina migranata i taj broj se ne povećava drastično“, rekao je Tanjugu portparol Komesarijata Ivan Mišković.

U parku kod Ekonomskog fakulteta među migrantima najviše je Avganistanaca, a zatim onih iz Pakistana, dok je jedan manji broj njih iz Sirije, Maroka, Alžira…

Nastavak puta do željene destinacije, iako mogu da sačekaju u kolektivnom centru, čekaju u parku, gde spavaju na zemlji, umivaju se na česmi, a odeću suše na drveću.

Među njima je i Omad, 16-ogodišnji Avganistanac, koji iako bi trebalo, da je u školi, uporno pokušava da preko Mađarske stigne u Nemačku, u želji da se pridruži starijoj sestri koja se tamo nalazi.

Prethodni pokušaj da uđe u Mađarsku, završio se neuspehom, a u kamp ne želi, jer u parku „čeka nove vesti o odlasku na granicu“.

„Pokušali smo da uđemo u Mađarsku, policija nas je uhvatila i vratila u Srbiju. Nadam se da će Mađari otvoriti granicu, samo želim da odem u Nemačku“, rekao je Omad Tanjugu.

Emran iz Pakistana, kaže da je u Srbiji skoro 40 dana, jer ne može da pređe u Mađarsku.

U istoj je situaciji kao i Omad – želi da ode u Nemačku, da tamo pokuša da nađe posao, a prethodni pokušaj ulaska u Mađarsku nije uspeo.

Migranti koji su u parku kod Ekonomskog dobijaju hranu u Miksalištu, a za pomoć se mogu obratiti i u Info centru za azil u Nemanjinoj ulici.

Prema rečima Ivana Miškovića, već desetak dana je ujednačen broj migranata u našoj zemlji, oko 3.000, i nema značajne promene njihovog broja.

On je precizirao da je u privremenim i stalnim prihvatnim centrima smešteno oko 1.900 migranta, a njih oko 700 je na Horgošu i Kelebiji.

Foto Tanjug/ Video

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh