Novosti online

ОФК Београд прејак за шампиона

На почетку друге полусезоне, Партизанови фудбалери наставили су тамо где су стали пре два месеца. Очајна игра, пораз и скандирање „Управа напоље”, овога пута су се догодили на Врачару против ОФК Београда који је деценијско чекање на тријумф против „црно-белих” окончао победом од 2:1 (0:1).

Већ поглед на састав шампиона није слутио на добро по њега, а на терену се то и потврдило: „нови Партизан” је на тренерском дебију Ивана Томића деловао никад слабије. За читаву утакмицу с борцем за опстанак само два пута је ушао у шансу. Из прве, у 22. минуту, гол је дао Брашанац, који је с леве стране, после додавања Илића, ишао кроз шеснаестерац па, избегавши блок Планића, погодио ближи угао. Другу прилику је себи у 76. минуту креирао Михајловић, али је после „слалома” кроз одбрану ривала, из близине, шутирао превисоко.

ОФК Београд је изједначио у 58. минуту када је Владимир Јововић утрчао иза леђа одбране, где му је стигла сјајна лопта Комнена Андрића, и лако је пласирао поред голмана Кљајића. Шест минута касније, центаршут с левог крила Стевановић је одбио, али само на двадесетак метара од гола, где се нашао Марко Павловски. Одатле је, након што се наместио за шут, био стрелац еврогола.

У 73. минуту ОФК је имао велику прилику да избегне неизвесност: Аврамовски је прошао по десној страни, издржао дуел са Иваном Петровићем, па искоса затресао даљу стативу. Исти играч је и у првом полувремену био близу поготка, у деветом минуту, када је слабо шутирао након што је надмудрио Јовановића. У тој половини меча ОФК Београд је најбољу ситуацију имао у 13. минуту, када је Лишчевић из отворене позиције са 15-ак метара пуцао у голмана (укупан однос шутева у оквир гола 8:2).

Све остало је био слаб фудбал, са 44 фаула (28 формалног домаћина), и осморицом фудбалера који су зарадили картоне – капитен ОФК Богдан Планић је, због другог жутог, искључен у 90. минуту, уочи четири минута надокнаде времена.

У 70. минуту, нападач Душан Влаховић је постао најмлађи првотимац Партизана у званичној утакмици, будући да је 26. јануара напунио 16 година. Физички, спремнији је за сениорски фудбал од ускоро 18-годишњака Вељка Бирманчевића који је одиграо првих сат времена, на десном крилу.

На тој позицији ће од следеће утакмице вероватно бити Ален Стевановић, а на месту дефанзивног везног Евертон уместо Петровића, али и са тим променама питање је да ли ће Партизан имати квалитет за – пласман у Европу. Можда је и највише разочарао Немања Михајловић на левом крилу, али споран је и низ других. Голман Кљајић је неколико пута био несигуран при истрчавањима, последња линија Вулићевић-Стевановић-Јовановић-Богосавац (Гогуа и Бандаловски остали на клупи) је „имала срећу” да ривал није био неко из врха табеле, а напред је утисак слаб и за скромна очекивања.

У протоколу није било ни Божинова ни Умаруа, који је Томићу саопштио да није спреман да наступи. Фофана, једини странац у првој постави (оправдано му поништен гол у 30. минуту), био је далеко од збивања.

Партизанова публика, које је на Врачару било више него јесенас на мечевима са Вождовцем, нема пуно разлога за наду пред суботњи „вечити” дерби у Хумској, у којем „минус” може да достигне 32 бода…

Стадион Обилића. Гледалаца: 2.000. Судија: Дејан Филиповић (Београд). Стрелци: 0:1 Брашанац у 22, 1:1 Јововић у 58, 2:1 Павловски у 64. Жути картони: Чупић, Вукобратовић, Планић, Мартиновић, Аврамовски, Павловски (ОФК), Петровић, Илић (Партизан). Црвени картон: Планић.

ОФК Београд: Чупић 6, Лишчевић 7, Планић 7, Стојковић 7, Мартиновић 7, Вукобратовић 7, Пејовић 7, Белаковић 6 (од 53. Павловски 7), Аврамовски 7, Јововић 7 (од 90. Дуроњић -), Андрић 7 (од 69. Цуцкић -).

Партизан: Кљајић 5, Вулићевић 5, Стевановић 5, Јовановић 5, Богосавац 5, Петровић 5 (од 77. Косовић -), Илић 5, Брашанац 6, Бирманчевић 5 (од 59. Лукић -), Михајловић 5, Фофана 5 (од 70. Влаховић -).