Novosti online

Осавремењен Кабинет за руски језик на Филолошком факултету

На Филолошком факултету у Београду је свечано отворен кабинет за руски језик, чију адаптацију је подржала компанија НИС у оквиру програма „Енергија знања”, саопштено је из ове компаније.

Учионица је намењена студентима, професорима, научницима, али и свим заинтересованим појединцима који желе да науче руски језик. Свечаном отварању присуствовали су представници компаније НИС, руководство Филолошког факултета, представници Руске школе у Београду, представници Амбасаде Руске Федерације у Србији, професори, студенти, као и многобројне званице.

Вадим Смирнов, заменик генералног директора НИС-а и директор Функције за односе са државним органима и корпоративне комуникације је овом приликом навео да је компанија НИС препознала важност улагања у науку и младе и предано ради на реализацији пројеката у области образовања.

„Са Филолошким факултетом успешно сарађујемо од 2013. године. У оквиру те сарадње реализовали смо значајан број пројеката попут дигитализације рукописа нобеловца Иве Андрића, учешће факултета на домаћим и међународним скуповима у циљу промоције руског језика, као и почетак одржавања наставе српског језика у Руској школи при Амбасади Руске Федерације у Београду.

Кроз програм „Енергија знања“ организовали смо 6 Олимпијади знања из руског језика, а у школама широм Србије обновили смо и отворили преко 10 кабинета за руски језик. И у наредном периоду наставићемо да улажемо у образовање и младе, јер је то наш стратешки циљ, и увек ћемо бити ослонац и подршка знању“.

Професор др. Љиљана Марковић, декан Филолошког факултета у Београду је овом приликом изразила захвалност компанији НИС на донацији и подршци реализације заједничких пројеката у оквиру промоције руског језика.

„Поносни смо што смо део НИС-овог програма „Енергија знања“, и учинићемо све да оправдамо поверење које је дато нашем факултету у развоју знања о руском језику, руској књижевности и руској култури. У срцима наших студената је сада једна нова жеља да уче, да студирају и да буду успешни у оваквом амбијенту. Ми већ дуги низ година радимо на градњи нових мостова сарадње, пријатељства, академске сарадње, заједничких конференција, студентских програма, међусобних посета студената. Надамо се да ће наша сарадња допринети томе да дајемо сјајне професоре, руског језика за читаву Србију, али и сјајне преводиоце који ће радити у свим областима наше међудржавнесарадње“ истакла је декан Филолошког факултета.

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh