Novosti online

Партизан и Спартак без голова у првој утакмици полуфинала купа

Фубалери Партизана и Спартака из Суботице одиграли су у Београду нерешено без голова у првој утакмици полуфинала Купа Србије.Прво полувреме утакмице пред око 2.000 гледалаца није донело много узбуђења. Углавном се битка водила на средини терена. Спартак је своје шансе тражио из контранапада, док је Партизан претио ударцима са дистанце.

Најзанимљивији детаљ виђен је у 44. минуту, када је Јанко Тумбасевић после једног дуела са Мирославом Богосавцем ушао у сукоб, те га одгурнуо у пределу врата, а главни судија Милан Илић је после консултација са цетвртим арбитром Тумбасевићу показао директан црвени картон.

Партизан је нешто офанзивније почео друго полувреме, Валериј Божинов и Немања Михајловић су после дужих напада шутирали са дистанце из тешких позиција, али нису били прецизни.

Спартак је упркос играчу мање на терену у 62. минуту после контранапада и ударца Ђорђа Ивановића са око 25 метара био близу вођства, али лопта је завршила мало преко гола Филипа Кљајића.

Црно-бели су у 68. минуту по први пут на утакмици озбиљно угрозили гол Николе Мирковића, али је голман Спартака одлично реаговао после ударца Алена Стевановића са ивице казненог и лопту избацио у корнер.

Како се утакмица ближила крају, тако је Партизан имао све озбиљније шансе. Стевановић је у 72. минуту поново припретио ударцем са ивице казненог, али је Николић поново добро интервенисао.

Голман Суботичана се само два минута касније истакао још једном одбраном након ударца Саше Илића са око 20 метара.

Спартак није успевао да се ослободи притиска Партизана, који је у 85. минуту пропустио најбољу шансу нн мечу, када је Душан Влаховић изашао сам испред Мирковића, али је голман Спартака успео да заустави нејгов ударац.

У првој данашњој утакмици полуфинала, Јавор је на свом терену победио Борац из Чачка са 2:1. Реванш мечеви на програму су 20. априла, преноси Бета.