Партизан изједначио против Звезде у полуфиналу АБА лиге

Кошаркаши Партизана изједначили су данас у полуфиналној серији АБА лиге против Црвене звезде.

Партизан је у другој утакмици победио као домаћин са 70:67.

Трећа, одлучујућа утакмица полуфиналне серије АБА лиге играће се у суботу, 6. априла од 20.00.

Звезда је поенима Риверса и тројком Фајеа, после нешто више од минут игре повела са 5:2, али је потом уследио период игре у којем су се ређали промашаји и грешке обе екипе. Поена није било све до истека шестог минута када је Величковић прекинуо те „празне” минуте.

Прва деонице је завршена тројком Загорца (13:9), да би почетак друге четвртине припао црно-белима који су после тројке Маринковића стигли до плус шест (17:11).

Гостујући тим је након тога заиграо боље, средином деонице је и повео (20:23), али је крај првог пшолувремена поново припао Партизану који је серијом од 6:0 долази до 34:27.

Како је Партизан завршио другу, тако је Звезда почела трећу четвртину — серијом 6:0. Изабраници Андрее Тринкијерија су све до финиша тог дела игре одржавали предност, када се Звезда поенима Човића и Лазића одмакла на 42:46. Уследила је тројка Маринковића уз фаул и ново изједначење, да би се у последњу четвртину ушло резултатом 48:49.

Звезда је, коју није пореметило ни искључење Перпероглуа због друге неспортске грешке, одржавала предност све до четири минута пре краја када је стала у нападу а Партизан поенима Пејџа и Маринковића поново повео — 63:62.

У последњих два минута боље се снашао домаћи тим, који је ношен навијањем око 7.000 навијача изборио мајсторицу, преноси Бета.

Томић: Одлучили детаљи на страну Партизана

Тренер кошаркаша Црвене звезде Милан Томић рекао је да је другу полуфиналу утакмицу плеј-офа Партизан добио јер је био бољи у малим детаљима.

„Још једна тешка утакмица као што је била и прва. Партизан је победио јер је био бољи у неким детаљима, два скока у нападу и што су боље шутирали слободна бацања од нас”, рекао је Томић новинарима после меча.

Он је додао да је његов том одиграо солидан меч, али да није задовољан игром у нападу.

„Промашили смо 10 слободних бацања, а то у оваквим утакмицама не може. Одиграли смо солидну утакмицу, али нисам задовољан како смо нападачки одиграли”, закључио је Томић и додао да је излазак из игре Перпероглуа због две неспортске грешке пореметио екипу.

Партизан је победом 70:67 изборио мајсторицу која се игра 6. априла.

Тринкијери: Звезда је и даље фаворит

Тренер кошаркаша Партизана Андреа Тринкијери, након победе над Црвеном звездом (70:67) за 1:1 у полуфиналној серији АБА лиге, рекао је да је кључно то што су црно-бели шутере великог ривала, коме и даље даје улогу фаворита.

„Честитам играчима на важној победи у тешкој утакмици. Свака утакмица у плеј-офу је друга лига. Прва утакмица је у нападу била „плејстејшн”, а друга је била феноменална. Дати кош испод обруча је било заиста тешко”, рекао је Тринкијери новинарима после меча.

Он је додао и да је његов тим добро играо у одбрани.

„Били смо бољи у одбрани, пар детаља треба да средимо али смо добро чували њихове шутере. То је било кључно. Могли смо раније да добијемо утакмицу, али ми смо такви. Морамо овако нешто да забрљамо. Али кад имаш пуно срца онда ти се то опрашта”, рекао је Тринкијери.

Италијан је рекао да је екипа својим радом заслужила овакав меч.

„Играли су чврсто мушки, тврдо, борили су се до краја. Знамо како они играју, али како сезона одмиче приближавали смо им се корак по корак. Мени је било важно да одбијемо ову утакмицу, јер моја екипа ово завредила радом током целе сезоне”.

Према његовим речима Звезда и даље фаворит.

„Нема више нема серије, сада једна утакмица све решава”, закључио је он.