Партизан победио Чукарички после преокрета на Бановом брду

Фудбалери Партизана победили су вечерас после преокрета Чукарички на Бановом брду са 2:1, у 27. колу Супер лиге Србије.

Чукарички је повео аутоголом Ивана Бандаловског у првом минуту, а победу гостима донели су Миладин Стевановић у 49. и Валери Божинов у 66. минуту.

Партизан је избио на друго место на табели са 45 бодова, 29 мање од Црвене звезде, која има утакмицу мање. Трећи је Борац са 44, испред Радничког са 42 и Чукаричког са 41 бодом.

Домаћа екипа повела је већ после 45 секунди. Обенг Реган је на десној страни проиграо усамљеног Филипа Стојковића, а десни бек Чукаричког је лопту упутио у петерац ка Филипу Кнежевићу, који ју је окрзнуо, а она је потом закачила Ивана Бандаловског и преварила голмана Партизана Бојана Шаранова.

Партизан је до изједначења могао да стигне већ у наредном нападу, али је ударац Алена Стевановића главом након корнера Немање Михајловића с леве стране завршио мало поред гола Чукаричког.

Наставио је Партизан с офанзивном игром и у четвртом минуту је Михајловић изашао сам испред Стевановића, али је голман Чукаричког успео да га заустави, а у наставку акције лопта је на ивици казненог простора стигла до Небојше Косовића, међутим, он је шутирао из прве преко гола.

Црно-бели су 10. минуту имали нову прилику да дођу до изједначења, али се поново истакао голман Чукаричког, који је парадом одбранио ударац у даљи угао Михајловића са око 16. метара.

Чукарички се у наставку првог дела игре полако ослобађао притиска гостију, а добру прилику да удвостручи предност имао је Станиша Мандић у 22. минуту, међутим, његов ударац после контранапда завршио је поред леве стативе голмана Шаранова.

Како се ближило полувреме, тако је темпо утакмице био у паду, битка се водила углавном на средини терена, а обе екипе су своје шансе тражили проигравањем кроз одбрану ривала.

Такав темпо меча одговарао је више домаћој екипи, која до полувремена имала још две солидне прилике преко Павловића и Петра Бојића, али се голман Партизана истакао одбранама.

Партизан је офанзивно почео друго полувреме, те је у 49. минуту стигао до изједначења преко Миладина Стевановић. Михајловић је с десне стране извео корнер, али у шеснаестерцу није пронашао никога, међутим, лопта је на левом боку стигла до Саше Илића, који је вратио у шеснаестерац и пронашао Михајловића, а овај је на пет метара додао до Миладина Стевановића, да би потом дефанзивац црно-белих снажним ударцем савладао Немању Стевановића.

Михајловић је наставио да задаје проблеме одбрани Чукаричког, а у 67. минуту је забележио нову асистенцију после сјајног продора по левој страни и додавања до Валерија Божинова, који је са пет метара проследио лопту у гол Чукаричког.

Партизан је у финишу сусрета имао неколико прилика да забележи убедљивију победу, промашивао је шансе, а Чукарички је утакмицу завршио са играчем мање, после искључења Драгољуба Срнића због другог жутог картона у надокнади времена.

Чукарички ће следеће недеље гостовати у Лучанима екипи Младости у заосталој утакмици 26. кола Супер лиге Србије, док је Партизан слободан услед репрезентативне паузе, преноси Бета.