Gradovi

Partizan preko Radničkog u polufinale Kupa

BEOGRAD – Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Radničkog iz Niša sa 2:0 (1:0) i tako se plasirali u polufinale Kupa Srbije.

Tim Ivana Tomića pred praznim tribinama stadiona u Humskoj trijumfovao je golovima Nemanje Mihajlovića u 18. i Alena Stevanovića u 80. minutu.

Crno-beli su do vođstva došli preko Mihajlovića iz ofsajda, a konačan rezultat postavio je Stevanović lobom posle odličnog pasa Nebojše Kosovića.

Partizan je mogao i ubedljivije da slavi, ali je u 50. minutu Mihajlovićev udarac sa penala odbranio golman Aleksandar Jovanović.

Ostali rezultati četvrtfinala: Borac – OFK Beograd 2:0, Jagodina – Spartak 0:2, Javor – Vojvodina 2:2 – penali 5:3.

Polufinalni mečevi igraju se 16. marta i 20. aprila, dok je finale zakazano za 11. maj.